Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Czym zajmuje się wizażystka?

« wróć

Najczęściej kobiety malują się same, ale są pewne okazje, które wymagają szczególnych przygotowań. Gdy kobieta szykuje się na ślub, imprezę sylwestrową albo pierwszą randkę, nie mowy o zwyczajnym makijażu. Wtedy każda kreska musi być prosta, a efekt po nałożeniu makijażu powinien zachwycać mężczyzn i wzbudzać zazdrość u kobiet. To właśnie w takich sytuacjach konieczna jest wizyta u profesjonalnej wizażystki.

 

Wizażystka to osoba zajmująca się profesjonalną aranżacją twarzy. Wykonuje nie tylko makijaż, ale także zabiegi pielęgnacyjne włosów, brwi, ust, oczu i uszu. Początków wizażu można doszukiwać się już w starożytnym Egipcie. Jednak z prawdziwym wizażem mamy do czynienia dopiero od lat 20-tych XX wieku. To właśnie wtedy modelki na pokazach zaczęły stosować mocny makijaż, który miał zachwycić zaproszonych gości.

 

Wizażysta często postrzegany jest jako zawód jako luksusowy. Z jego usług korzystają nie tylko gwiazdy i celebrytki, ale także kobiety biznesu i klientki, które stać na to, żeby wyglądać pięknie. Klientki oczekują od wizażysty wysokich umiejętności, dlatego nie ma w tym zawodzie miejsca dla amatorów. To praca ciekawa, ale i wymagająca. Profesja wizażysty musi posiadać odpowiednie cechy charakteru oraz umiejętności z różnych dziedzin, do najważniejszych zaliczamy:

  • cierpliwość,
  • komunikatywność, otwartość (w końcu to praca z ludźmi!)
  • talent – wrażliwość na kolor, światło, urodę i wyobraźnia plastyczna,
  • rozległa wiedza, zbliżona do tej jaką ma kosmetolog,
  • gotowość do szkoleń i zainteresowanie nowymi trendami w wizażu.

 

Jak zostać wizażystą?

Wizażu można uczyć się na specjalistycznych kursach albo na studiach z kosmetologii, wybierając odpowiednią specjalizację – wizaż i stylizacja. Możliwa jest też nauka wizażu na kursach policealnych.

Wizażyści mogą pracować w wielu miejscach, zatrudnienie znajdą m.in. w: salonach kosmetycznych, firmach i koncernach kosmetycznych, przy sesjach zdjęciowych, produkcji reklam telewizyjnych, a także przy produkcji filmów.

created by: Strony Internetowe Łódź