Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Czym zajmuje się wizażystka?

« wróć

Najczęściej kobiety malują się same, ale są pewne okazje, które wymagają szczególnych przygotowań. Gdy kobieta szykuje się na ślub, imprezę sylwestrową albo pierwszą randkę, nie mowy o zwyczajnym makijażu. Wtedy każda kreska musi być prosta, a efekt po nałożeniu makijażu powinien zachwycać mężczyzn i wzbudzać zazdrość u kobiet. To właśnie w takich sytuacjach konieczna jest wizyta u profesjonalnej wizażystki.

 

Wizażystka to osoba zajmująca się profesjonalną aranżacją twarzy. Wykonuje nie tylko makijaż, ale także zabiegi pielęgnacyjne włosów, brwi, ust, oczu i uszu. Początków wizażu można doszukiwać się już w starożytnym Egipcie. Jednak z prawdziwym wizażem mamy do czynienia dopiero od lat 20-tych XX wieku. To właśnie wtedy modelki na pokazach zaczęły stosować mocny makijaż, który miał zachwycić zaproszonych gości.

 

Wizażysta często postrzegany jest jako zawód jako luksusowy. Z jego usług korzystają nie tylko gwiazdy i celebrytki, ale także kobiety biznesu i klientki, które stać na to, żeby wyglądać pięknie. Klientki oczekują od wizażysty wysokich umiejętności, dlatego nie ma w tym zawodzie miejsca dla amatorów. To praca ciekawa, ale i wymagająca. Profesja wizażysty musi posiadać odpowiednie cechy charakteru oraz umiejętności z różnych dziedzin, do najważniejszych zaliczamy:

  • cierpliwość,
  • komunikatywność, otwartość (w końcu to praca z ludźmi!)
  • talent – wrażliwość na kolor, światło, urodę i wyobraźnia plastyczna,
  • rozległa wiedza, zbliżona do tej jaką ma kosmetolog,
  • gotowość do szkoleń i zainteresowanie nowymi trendami w wizażu.

 

Jak zostać wizażystą?

Wizażu można uczyć się na specjalistycznych kursach albo na studiach z kosmetologii, wybierając odpowiednią specjalizację – wizaż i stylizacja. Możliwa jest też nauka wizażu na kursach policealnych.

Wizażyści mogą pracować w wielu miejscach, zatrudnienie znajdą m.in. w: salonach kosmetycznych, firmach i koncernach kosmetycznych, przy sesjach zdjęciowych, produkcji reklam telewizyjnych, a także przy produkcji filmów.

created by: Strony Internetowe Łódź