Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Czym zajmuje się podolog?

« wróć

 

Podologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem chorób stóp. Wykorzystuje w tym celu dokonania takich nauk jak dermatologia, kosmetologia, ortopedia i fizjoterapia.

 

Podolog to specjalista, który wykonuje zabiegi profilaktyczne i przeciwdziała powstawaniu zmian chorobowych w obrębie stóp. Z jego usług powinny korzystać szczególnie osoby, które dotknięte są chorobami skóry, stawów i kości, borykają się z cukrzycą i reumatyzmem, a także ci, u których występują dolegliwości takie jak odciski, modzele, brodawki czy wrastające lub grzybicze paznokcie.

 

Podolog potrafi udzielić kompetentnych wskazówek dotyczących pielęgnacji skóry stóp i paznokci, korekcji i odpowiedniej ochrony zmian ortopedycznych oraz poprawy stanu mięśni stóp poprzez specjalistyczne ćwiczenia. Szeroka wiedza podologa umożliwia wczesne rozpoznanie patologicznych zmian na stopach i kierowanie pacjenta do odpowiedniego specjalisty.

 

Zakres pracy podologa obejmuje między innymi :

– pielęgnację i leczenie stopy cukrzycowej,

– pedicure pielęgnacyjny i leczniczy,

– usuwanie kurzajek, brodawek i odcisków ze stóp,

– leczenie wrastających paznokci,

– badanie paznokci na obecność grzybicy lub zakażenia bakteryjnego,

– leczenie chorób paznokci,

– leczenie pękających pięt

i wiele innych zabiegów.

 

W Polsce podologię można studiować  przede wszystkim w szkołach kosmetycznych jako specjalizację w ramach kosmetologii. Biorąc pod uwagę starzenie się społeczeństwa i wzrost częstości występowania chorów cywilizacyjnych, absolwenci podologii nie powinni mieć problemów ze znalezieniem satysfakcjonującego zatrudnienia w swoim zawodzie.

created by: Strony Internetowe Łódź