Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Czym zajmuje się podolog?

« wróć

 

Podologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem chorób stóp. Wykorzystuje w tym celu dokonania takich nauk jak dermatologia, kosmetologia, ortopedia i fizjoterapia.

 

Podolog to specjalista, który wykonuje zabiegi profilaktyczne i przeciwdziała powstawaniu zmian chorobowych w obrębie stóp. Z jego usług powinny korzystać szczególnie osoby, które dotknięte są chorobami skóry, stawów i kości, borykają się z cukrzycą i reumatyzmem, a także ci, u których występują dolegliwości takie jak odciski, modzele, brodawki czy wrastające lub grzybicze paznokcie.

 

Podolog potrafi udzielić kompetentnych wskazówek dotyczących pielęgnacji skóry stóp i paznokci, korekcji i odpowiedniej ochrony zmian ortopedycznych oraz poprawy stanu mięśni stóp poprzez specjalistyczne ćwiczenia. Szeroka wiedza podologa umożliwia wczesne rozpoznanie patologicznych zmian na stopach i kierowanie pacjenta do odpowiedniego specjalisty.

 

Zakres pracy podologa obejmuje między innymi :

– pielęgnację i leczenie stopy cukrzycowej,

– pedicure pielęgnacyjny i leczniczy,

– usuwanie kurzajek, brodawek i odcisków ze stóp,

– leczenie wrastających paznokci,

– badanie paznokci na obecność grzybicy lub zakażenia bakteryjnego,

– leczenie chorób paznokci,

– leczenie pękających pięt

i wiele innych zabiegów.

 

W Polsce podologię można studiować  przede wszystkim w szkołach kosmetycznych jako specjalizację w ramach kosmetologii. Biorąc pod uwagę starzenie się społeczeństwa i wzrost częstości występowania chorów cywilizacyjnych, absolwenci podologii nie powinni mieć problemów ze znalezieniem satysfakcjonującego zatrudnienia w swoim zawodzie.

created by: Strony Internetowe Łódź