Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Czy opłaca się studiować kosmetologię?

« wróć

Kosmetologia jest szczególnym kierunkiem, który wyjątkową popularność uzyskał w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Nic dziwnego; łączy w sobie uniwersalność wielu dziedzin, takich jak medycyna i nauki społeczne oraz w pełni odpowiada na potrzeby współczesnego rynku pracy. Jednak czy to wystarczy, aby absolwenci odnaleźli się w zawodzie – zarówno pod względem finansowym, jak i społecznym, czując spełnionymi przy wykonywaniu obowiązków?

Jakie przedmioty są na kosmetologii?

Absolwenci kosmetologii będą doskonale wiedzieli, jak zadbać o skórę człowieka, aby ją zregenerować, opóźnić procesy starzenia, a także uporać się z licznymi niedoskonałościami, takimi jak zmarszczki, cellulit, blizny czy rozstępy. Jednak to zaledwie część wiedzy. Kosmetologia studia II stopnia kompleksowo rozwodzi się nad zagadnieniami, dotyczącymi właściwej pielęgnacji i leczenia również paznokci oraz włosów. Na tym kierunku będziesz uczyć się takich zagadnień jak:

– kosmetologia przeciwstarzeniowa,

– trychologia,

– aspekty diety oraz właściwego żywienia, mającego wpływ na pielęgnację ciała,

– modelowanie sylwetki,

– podologia.

Ponadto dowiesz się jak korzystać z urządzeń najnowszej generacji, stosowanych w gabinetach SPA i salonach odnowy biologicznej.

Gdzie można pracować po kosmetologii?

Umiejętności diagnozowania stanu zdrowia skóry, włosów i paznokci oraz dobranie odpowiednich zabiegów przydadzą się nie tylko przy prowadzeniu własnego gabinetu kosmetologicznego. Absolwenci tego kierunku będą cenieni również w ośrodkach rehabilitacyjnych i wypoczynkowych, klubach fitness, sanatoriach, centrach sportowych, firmach promujących zdrowy tryb życia i produkujących kosmetyki, a nawet w klinikach chirurgii estetycznej. Możliwości jest naprawdę wiele.

Ponadto kosmetologia jest doskonałą możliwością dla osób, chcących się przebranżowić lub poszerzyć wiedzę i nabyć niezwykle przydatne umiejętności. We współczesnym świecie właściwa pielęgnacja urody może przerodzić się w życiową pasję, która zapewni długie, dostatnie życie.

Jakie są przeciwwskazania do studiowania kosmetologii?

Na samych studiach powinien odnaleźć się każdy, komu bliski jest temat zdrowia i pielęgnacji ciała. Należy także zagłębić się w tematach, związanych z fizjologią, mikologią, parazytologią i patofizjologią skóry. Jednak istotnym faktem jest także to, że osoby pracujące w zawodzie, mają ciągły kontakt z kosmetykami oraz… innymi ludźmi. Choć może to brzmieć specyficznie, należy pamiętać, że nie każdy odnajduje się w społecznych interakcjach z obcymi osobami. I to takimi, które będą przychodzić z prośbą o pomoc oraz fachowe doradztwo.

Czym cechuje się dobry kosmetolog?

Rozwinięte kompetencje społeczne i ciągła chęć pogłębiania wiedzy z zakresu leczenia i pielęgnacji skóry, włosów oraz paznokcie są podstawą, wyróżniającą dobrego kosmetologa. Należy także pamiętać o indywidualnym podejściu do każdego klienta i śledzenia najnowszych nowinek z branży. Dzięki temu absolwent tego kierunku zawsze będzie stosował metody idealnie dostosowane do pacjentów.

 

created by: Strony Internetowe Łódź