Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Czy opłaca się studiować, będąc po trzydziestce?

« wróć

Czy opłaca się studiować, będąc po trzydziestce?

 

Dla wielu osób studia to jeden z najlepszych okresów życia, w którym mogą pogodzić młodzieńczą beztroskę z dorosłością i obowiązkami z tym związanymi. Jednak w tym okresie poszukiwania siebie nie każdy może się odnaleźć. Czy istnieje „właściwy wiek” na studiowanie i czy można go „przegapić”? 

Co dają studia?

 

Pierwszą odpowiedzią na to pytanie, która może przyjść do głowy, jest zapewne „dyplom”. Nie należy jednak zapominać, że studia rozwijają kompetencje społeczne, pomagają odkryć pasje i pozwalają na przebranżowanie się. W końcu to nie tylko żmudne zaliczanie egzaminów, ale także aktywność w kołach naukowych czy na konferencjach, odbywanie praktyk w niezwykłych miejscach, intelektualne dyskusje i wydarzenia na uczelni. To także poznawanie nowych osób, z którymi będą łączyć Cię wspólne zainteresowania i pragnienie inwestowania we własny rozwój. Dlatego łatwo można dojść do wniosku, że nie istnieje „właściwy” wiek na studiowanie, który można przegapić. 

Jakie są zalety studiowania po trzydziestce?

 

Zaraz po szkole średniej wielu z nas nie wiedziało, czym naprawdę chce zająć się w życiu i w jakich dziedzinach czuje się najlepiej. Często zdawaliśmy się na opinie rodziców, rówieśników czy starszego rodzeństwa. Będąc dorosłym wiesz już, co jest dla Ciebie właściwe. Stawiasz przede wszystkim na własne oczekiwania. Ponadto zapewne masz stabilną pracę i możliwości, w których bez trudu możesz pogodzić życie osobistym z zawodowym – oraz studenckim.

Czy łatwo jest pogodzić studia z pracą?

 

Niekiedy życie prywatne może być przeszkodą do podjęcia studiów. Jednak obecnie wiele uczelni wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kandydatów. Studia online Łódź umożliwiają zdobycie dyplomu bez konieczności żmudnego dostawania się do sal zajęciowych. Dzięki temu możesz odtwarzać wykłady w dogodnych chwilach oraz brać udział w konwersatoriach w miejscach, które najbardziej Ci pasują. Istnieje także możliwość podjęcia studiów zaocznie – ewentualne zjazdy lub zajęcia online odbywają się w weekendy. Jeśli pracujesz od poniedziałku do piątku, taka opcja może być nadzwyczaj korzystna. 

Jakie są najczęściej wybierane formy dokształcenia się?

 

Studia podyplomowe w Łodzi są często wybieraną opcją w ramach dokształcania się dorosłych osób. Ze względu na różnorodną ofertę, można znaleźć propozycje z dziedzin, takich jak:

– pedagogika,

– dietetyka,

– psychologia,

– prawo,

– kosmetologia

Dzięki tej możliwości w kompleksowy sposób zdobędziesz wykształcenie i rozwiniesz wiedzę na interesujący Cię temat. Jeśli obawiasz się, że nie odnajdziesz się wiekowo pośród innych osób na swoim kierunku, to pamiętaj, że aby rozpocząć studia podyplomowe, należy mieć już tytuł licencjata lub magistra. Z kolei studia zaoczne skupiają osoby, które już pracują, i którym zależy na rozwinięciu swoich kompetencji.

 

created by: Strony Internetowe Łódź