Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Co najchętniej studiowali Polacy w 2021 roku? Sprawdzamy!

« wróć

Okres bożonarodzeniowo-noworoczny to czas z jednej strony planów na kolejne dwanaście miesięcy, a z drugiej – wszelkiego rodzaju podsumowań. Z tej okazji postanowiliśmy rzucić okiem na kierunki, w które w 2021 roku najchętniej studiowali Polacy, a tym samym przekonać się, czy oferta edukacyjna naszej Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi jest atrakcyjna. Sprawdźmy zatem, jakie były najpopularniejsze kierunki studiów w kończącym się już roku!

W czołówce (prawie) brak przetasowań

Obserwując listę najpopularniejszych kierunków studiów w 2021 roku, można stwierdzić, że w czołówce – względem poprzednich lat – doszło do niewielkich przetasowań. Wśród najpopularniejszych kierunków studiów stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych studiów magisterskich niekwestionowaną królową znów okazała się informatyka, na którą zgłosiło się ponad 36 tysięcy osób. Na drugim miejscu – z 35 264 zgłoszeniami – uplasowała się psychologia, a podium uzupełnia zarządzanie, na które zgłosiło się 29 272 osób.

Jak przedstawiają się miejsca nr 4 i 5? Na czwartym miejscu w rankingu najpopularniejszych kierunków znalazł się kierunek lekarski (21 620), a na piątym – prawo, które otrzymało 20 541 zgłoszeń. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na to, że zarówno prawo, jak i znajdująca się na drugim miejscu psychologia, to kierunki, które można studiować na naszej Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w formie jednolitych studiów magisterskich.

Kolejne miejsca z czołówki nie uzyskały już nawet 20 tysięcy zgłoszeń. Wśród kierunków, na które zgłosiło się przynajmniej kilkanaście tysięcy osób i które zamykają pierwszą dziesiątkę, znajdują się kolejno ekonomia, filologia angielska, finanse i rachunkowość, budownictwo praz pielęgniarstwo.

Prawo i psychologia w Łodzi – najpopularniejsze kierunki studiów na WSBiNoZ

Spoglądając na ranking najpopularniejszych kierunków studiów w Polsce w 2021 roku, nie możemy się nie uśmiechnąć. W końcu już w samej topowej piątce znajduje się psychologia i prawo – dwa kierunki, które od wielu lat można znaleźć w ofercie naszej Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi. To tylko potwierdza, że nasza uczelnia podąża właściwą drogą, dobrze odpowiadając na potrzeby młodych osób i zapotrzebowanie rynku pracy.

Nie tylko psychologia i prawo w Łodzi – co jeszcze można u nas studiować?

Nie możemy jednak zapomnieć o tym, że oferta edukacyjna Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu jest adresowana nie tylko do osób, które chcą studiować psychologię czy prawo w Łodzi na jednolitych studiach magisterskich. Nasza propozycja obejmuje także liczne kierunki na studiach licencjackich, magisterskich i podyplomowych. Można u nas studiować między innymi kosmetologię, dietetykę czy kryminologię – kierunki, które, choć póki co nie znajdują się w ścisłym topie najpopularniejszych studiów, rozwijają się bardzo dynamicznie i z roku na rok cieszą się coraz większym powodzeniem. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

created by: Strony Internetowe Łódź