Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Co najchętniej studiowali Polacy w 2021 roku? Sprawdzamy!

« wróć

Okres bożonarodzeniowo-noworoczny to czas z jednej strony planów na kolejne dwanaście miesięcy, a z drugiej – wszelkiego rodzaju podsumowań. Z tej okazji postanowiliśmy rzucić okiem na kierunki, w które w 2021 roku najchętniej studiowali Polacy, a tym samym przekonać się, czy oferta edukacyjna naszej Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi jest atrakcyjna. Sprawdźmy zatem, jakie były najpopularniejsze kierunki studiów w kończącym się już roku!

W czołówce (prawie) brak przetasowań

Obserwując listę najpopularniejszych kierunków studiów w 2021 roku, można stwierdzić, że w czołówce – względem poprzednich lat – doszło do niewielkich przetasowań. Wśród najpopularniejszych kierunków studiów stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych studiów magisterskich niekwestionowaną królową znów okazała się informatyka, na którą zgłosiło się ponad 36 tysięcy osób. Na drugim miejscu – z 35 264 zgłoszeniami – uplasowała się psychologia, a podium uzupełnia zarządzanie, na które zgłosiło się 29 272 osób.

Jak przedstawiają się miejsca nr 4 i 5? Na czwartym miejscu w rankingu najpopularniejszych kierunków znalazł się kierunek lekarski (21 620), a na piątym – prawo, które otrzymało 20 541 zgłoszeń. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na to, że zarówno prawo, jak i znajdująca się na drugim miejscu psychologia, to kierunki, które można studiować na naszej Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w formie jednolitych studiów magisterskich.

Kolejne miejsca z czołówki nie uzyskały już nawet 20 tysięcy zgłoszeń. Wśród kierunków, na które zgłosiło się przynajmniej kilkanaście tysięcy osób i które zamykają pierwszą dziesiątkę, znajdują się kolejno ekonomia, filologia angielska, finanse i rachunkowość, budownictwo praz pielęgniarstwo.

Prawo i psychologia w Łodzi – najpopularniejsze kierunki studiów na WSBiNoZ

Spoglądając na ranking najpopularniejszych kierunków studiów w Polsce w 2021 roku, nie możemy się nie uśmiechnąć. W końcu już w samej topowej piątce znajduje się psychologia i prawo – dwa kierunki, które od wielu lat można znaleźć w ofercie naszej Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi. To tylko potwierdza, że nasza uczelnia podąża właściwą drogą, dobrze odpowiadając na potrzeby młodych osób i zapotrzebowanie rynku pracy.

Nie tylko psychologia i prawo w Łodzi – co jeszcze można u nas studiować?

Nie możemy jednak zapomnieć o tym, że oferta edukacyjna Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu jest adresowana nie tylko do osób, które chcą studiować psychologię czy prawo w Łodzi na jednolitych studiach magisterskich. Nasza propozycja obejmuje także liczne kierunki na studiach licencjackich, magisterskich i podyplomowych. Można u nas studiować między innymi kosmetologię, dietetykę czy kryminologię – kierunki, które, choć póki co nie znajdują się w ścisłym topie najpopularniejszych studiów, rozwijają się bardzo dynamicznie i z roku na rok cieszą się coraz większym powodzeniem. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

created by: Strony Internetowe Łódź