Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Zajęcia praktyczne dla studentów prawa i kryminologii

« wróć

W Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu stawiamy na praktykę! Mogli się ostatnio o tym przekonać studenci kierunków: prawo i kryminologia. Pod opieką naszego wykładowcy dr Krzysztofa Nawrockiego wzięli udział w symulacji rozprawy sądowej w Sądzie Rejonowym Łódź-Śródmieście. Przekonali się, jak wygląda przebieg procesu, kto w nim bierze udział, jak wygląda przesłuchanie świadków oraz jaką rolę pełnią prokurator, adwokat oraz sędzia. 

 

Ciekawym doświadczeniem było także spotkanie z technikiem kryminalistyki z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, podinspektorem Jakubem Morawczyńskim, który opowiedział o pracy w tym zawodzie, na czym polega oraz jakimi cechami i umiejętnościami należy się wykazać, aby wykonywać ten zawód. Podczas spotkania studenci mogli zobaczyć także narzędzia pracy technika kryminalistyki oraz wziąć udział w zajęciach praktycznych polegających na ujawnianiu na kartce papieru linii papilarnych.

 

Chętni studenci kryminologii (I i II rok, studia stacjonarne i niestacjonarne) mieli także okazję wziąć udział w ciekawych zajęciach terenowych, które odbyły się na strzelnicy KSS Strzelec. Dzięki inicjatywie dr Piotra Grzegorczyka, studenci mogli spróbować swoich sił w strzelectwie sportowym z broni palnej. 

 

 

created by: Strony Internetowe Łódź