Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Zajęcia praktyczne dla studentów prawa i kryminologii

« wróć

W Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu stawiamy na praktykę! Mogli się ostatnio o tym przekonać studenci kierunków: prawo i kryminologia. Pod opieką naszego wykładowcy dr Krzysztofa Nawrockiego wzięli udział w symulacji rozprawy sądowej w Sądzie Rejonowym Łódź-Śródmieście. Przekonali się, jak wygląda przebieg procesu, kto w nim bierze udział, jak wygląda przesłuchanie świadków oraz jaką rolę pełnią prokurator, adwokat oraz sędzia. 

 

Ciekawym doświadczeniem było także spotkanie z technikiem kryminalistyki z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, podinspektorem Jakubem Morawczyńskim, który opowiedział o pracy w tym zawodzie, na czym polega oraz jakimi cechami i umiejętnościami należy się wykazać, aby wykonywać ten zawód. Podczas spotkania studenci mogli zobaczyć także narzędzia pracy technika kryminalistyki oraz wziąć udział w zajęciach praktycznych polegających na ujawnianiu na kartce papieru linii papilarnych.

 

Chętni studenci kryminologii (I i II rok, studia stacjonarne i niestacjonarne) mieli także okazję wziąć udział w ciekawych zajęciach terenowych, które odbyły się na strzelnicy KSS Strzelec. Dzięki inicjatywie dr Piotra Grzegorczyka, studenci mogli spróbować swoich sił w strzelectwie sportowym z broni palnej. 

 

 

created by: Strony Internetowe Łódź