XV Konferencja Masażu

Czy masaż jest lekiem XXI wieku? - ta myśl przewodnia, towarzyszyła uczestnikom zakończonej w zeszłym tygodniu XV Ogólnopolskiej Konferencji Masażu, organizowanej przez Wyższą Szkołę Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi.

W otwarciu Konferencji wzięli udział Goście Honorowi: Pan prof. dr hab. n. med. Tadeusz Biegański, Przewodniczący Komitetu Naukowego Konferencji, Pan Mieczysław Nowicki, Prezes Towarzystwa Olimpijczyków Polskich, Pan dr Włodzimierz Ziółkowski, Pan dr Marcin Szczepanik, Prezes Łódzkiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii oraz brat Andrzej Zawalski, Przeor Konwentu Bonifratrów w Łodzi.

WSBiNoZ reprezentowali: dr Katarzyna Malinowska, Dyrektora Instytutu Kosmetologii, Pani Aleksandra Mysiakowska, Wicekanclerz ds. relacji zewnętrznych, Pan Bartosz Rzętkiewicz, Wicekanclerz ds. rozwoju, Pan Przemysław Pirek,  Wicekanclerz ds. finansowych oraz dr Paweł Piątkowski, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Konferencji.

Przez trzy dni Prelegenci - wybitni specjaliści w dziedzinie masażu i fizjoterapii, nauczyciele masażu i naukowcy, przedstawiali swoje rozważania, prezentacje oraz najnowsze wnioski z praktyki zawodowej. Wśród tematów Konferencji nie mogło zabraknąć prelekcji wykładowców naszej Uczelni. dr Bogusława Kowacka przedstawiła wykład "Masaż stomatologiczny w bruksizmie powodującym napięciowe bóle głowy", a dr Paweł Piątkowski "Masaż medyczny w leczeniu złamania kości łódeczkowatej".

Pojawiły się także tematy o roli masażu w terapii bruksizmu, czy chorobie refluksowej, jak również w zespołach bólu menstruacyjnego. Część wykładów poświęcono skuteczności masażu w dolegliwościach kręgosłupa oraz chorobach zwyrodnieniowych.

Podczas Konferencji tradycyjnie już uhonorowano osoby, które przyczyniają się do rozwoju i popularyzacji masażu w Polsce. W tym roku Kapituła Konkursu pod Przewodnictwem Pana dr Pawła Piątkowskiego postanowiła wyróżnić:

dr Romana Heidera
dr Wojciecha Labera
dr Macieja Kochańskiego

Statuetki dla wyróżnionych ufundowała firma Habys.

Serdecznie gratulujemy!

Konferencji towarzyszył salon profesjonalnych narzędzi i produktów do wykonywania masażu, które zaprezentowali wieloletni Partnerzy i Przyjaciele Konferencji:

Habus
Lurgus
BTL
Starmann

Wśród wystawców obecny był także patron medialny: Rehabilitacja w praktyce.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom, Uczestnikom, Prelegentom, Partnerom i Patronom za udział i zapraszamy za rok!

Patronat Honorowy:
Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska