Wesołych Świąt

Wizyta na Uniwersytecie Erazma w Rotterdamie

JM Rektor prof. WSBiNoZ dr hab. Wojciech Welskop bierze udział w wizycie studyjnej na Uniwersytecie Erazma w Rotterdamie w ramach projektu "Liderzy w zarządzaniu uczelnią".

Celem szkolenia jest poprawa kompetencji zarządczych kadry zarządzającej polskich uczelni wyższych dzięki poznaniu i wymianie dobrych praktyk w zakresie: konsolidacji uczelni, współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym, rozwoju nowych metod edukacyjnych i kompetencji studentów oraz kadry akademickiej, współpracy uczelni i instytutów badawczych, internacjonalizacji uczelni, komercjalizacji wyników badań, modeli uczelni, rozwoju kluczowych kompetencji uczelni.

Uniwersytet Erazma w Rotterdamie znajduje się w pierwszej 100 uniwersytetów na świecie według trzech głównych tabel rankingowych. W 2017 roku uczelnia znalazła się w dziesiątce najlepszych szkół biznesu w Europie według Financial Times. Uczelnia obejmuje 7 wydziałów i specjalizuje się on w zarządzaniu, organizacji, politologii, jak również medycynie i opiece zdrowotnej. Roczny budżet uczelni sięga €542 milionów i studiuje na nim ok. 20 000 tysięcy osób.

Wizytę zorganizowało Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach unijnego programu POWER.