Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Uczeń z zespołem Aspergera

« wróć
Serdecznie zapraszamy na kolejny webinar z cyklu "Bądźcie prowadźcie, chrońcie".
 
11 kwietnia o godzinie 18:00

Tym razem tematem spotkania będzie:
 
"Uczeń z zespołem Aspergera - diagnoza, wsparcie, edukacja."
 
 
Opis webinaru:
 
We współczesnych szkołach coraz częściej mamy do czynienia z uczniem ze spektrum autyzmu. Nauczyciele mają liczne trudności z rozpoznaniem symptomów zaburzenia oraz właściwym postępowaniem z takim uczniem zarówno w zakresie edukacji jak i w przypadku zaburzeń zachowania.
Zapraszamy do udziału w szkoleniu "Uczeń z zespołem Aspergera - diagnoza, wsparcie, edukacja", na którym poznacie Państwo specyfikę funkcjonowania ucznia z zespołem Aspergera a także uzyskacie praktyczne wskazówki co do postępowania z takim uczniem w codziennej praktyce szkolnej.
 
Prowadząca:
 
Dr Alina Stosor – pedagog specjalny, terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju, nauczyciel w szkole podstawowej, wykładowca WSBiNoZ Filii w Rybniku. Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, gdzie ukończyła studia magisterskie o specjalności Oligofrenopedagogika oraz staż naukowy w Instytucie Pedagogiki Specjalnej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie Matematyki, Informatyki, Wczesnego wspomagania rozwoju, rewalidacji i terapii pedagogicznej dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, Edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną, z autyzmem i zespołem Aspergera. Uczestnik licznych szkoleń z zakresu edukacji i wychowania dzieci i młodzieży oraz specjalnych potrzeb edukacyjnych, w tym w zakresie komunikacji alternatywnej. Autorka wielu artykułów naukowych na tematy związane z edukacją i rehabilitacją osób z niepełnosprawnością a także z ich rodziną.
 
 
 

created by: Strony Internetowe Łódź