Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Spotkanie z Technikiem Kryminalistyki

« wróć

Studenci I roku kryminologii spotkali się z podinsp. Jakubem Morawczyńskim - technikiem kryminalistyki z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. 

 

Podczas wykładu Pan Podinspektor przedstawił studentom specyfikę swojej pracy, opowiedział o czynnościach przeprowadzanych podczas śledztwa, a także o rodzajach śladów i sposobach ich zabezpieczania.

 

 - Aby zostać technikiem kryminalistyki trzeba wstąpić do Policji, a następnie przejść kursy specjalistyczne, przygotowujące do tego zawodu - mówił podinsp. Morawczyński. Doświadczenie i kompetencje zdobywa się już w trakcie pracy. 

 

Podczas spotkania studenci mogli zobaczyć także narzędzia pracy technika kryminalistyki oraz wziąć udział w zajęciach praktycznych polegających na ujawnianiu na kartce papieru linii papilarnych.

 

Kierunek kryminologia to nowość w ofercie WSBiNoZ. 

Studenci tego kierunku zdobywają wszechstronną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, rozpoznawania zjawisk przestępczości kryminalnej, gospodarczej, narkotykowej, zorganizowanej oraz patologii społecznych. Uczą się, jak wykorzystywać wiedzę z zakresu psychologii czy socjologii do rozpoznawania, zapobiegania i zwalczania przestępczości.

Spotkanie z doświadczonym technikiem kryminalistyki z pewnością zainspirowało studentów do dalszego pogłębiania wiedzy z tej dziedziny. 

 

 

created by: Strony Internetowe Łódź