Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Spotkanie z Technikiem Kryminalistyki

« wróć

Studenci I roku kryminologii spotkali się z podinsp. Jakubem Morawczyńskim - technikiem kryminalistyki z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. 

 

Podczas wykładu Pan Podinspektor przedstawił studentom specyfikę swojej pracy, opowiedział o czynnościach przeprowadzanych podczas śledztwa, a także o rodzajach śladów i sposobach ich zabezpieczania.

 

 - Aby zostać technikiem kryminalistyki trzeba wstąpić do Policji, a następnie przejść kursy specjalistyczne, przygotowujące do tego zawodu - mówił podinsp. Morawczyński. Doświadczenie i kompetencje zdobywa się już w trakcie pracy. 

 

Podczas spotkania studenci mogli zobaczyć także narzędzia pracy technika kryminalistyki oraz wziąć udział w zajęciach praktycznych polegających na ujawnianiu na kartce papieru linii papilarnych.

 

Kierunek kryminologia to nowość w ofercie WSBiNoZ. 

Studenci tego kierunku zdobywają wszechstronną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, rozpoznawania zjawisk przestępczości kryminalnej, gospodarczej, narkotykowej, zorganizowanej oraz patologii społecznych. Uczą się, jak wykorzystywać wiedzę z zakresu psychologii czy socjologii do rozpoznawania, zapobiegania i zwalczania przestępczości.

Spotkanie z doświadczonym technikiem kryminalistyki z pewnością zainspirowało studentów do dalszego pogłębiania wiedzy z tej dziedziny. 

 

 

created by: Strony Internetowe Łódź