Spotkanie z Technikiem Kryminalistyki

Studenci I roku kryminologii spotkali się z podinsp. Jakubem Morawczyńskim - technikiem kryminalistyki z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Podczas wykładu Pan Podinspektor przedstawił studentom specyfikę swojej pracy, opowiedział o czynnościach przeprowadzanych podczas śledztwa, a także o rodzajach śladów i sposobach ich zabezpieczania.

- Aby zostać technikiem kryminalistyki trzeba wstąpić do Policji, a następnie przejść kursy specjalistyczne, przygotowujące do tego zawodu - mówił podinsp. Morawczyński. Doświadczenie i kompetencje zdobywa się już w trakcie pracy.

Podczas spotkania studenci mogli zobaczyć także narzędzia pracy technika kryminalistyki oraz wziąć udział w zajęciach praktycznych polegających na ujawnianiu na kartce papieru linii papilarnych.

Kierunek kryminologia to nowość w ofercie WSBiNoZ.

Studenci tego kierunku zdobywają wszechstronną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, rozpoznawania zjawisk przestępczości kryminalnej, gospodarczej, narkotykowej, zorganizowanej oraz patologii społecznych. Uczą się, jak wykorzystywać wiedzę z zakresu psychologii czy socjologii do rozpoznawania, zapobiegania i zwalczania przestępczości.

Spotkanie z doświadczonym technikiem kryminalistyki z pewnością zainspirowało studentów do dalszego pogłębiania wiedzy z tej dziedziny.