Spotkanie z dr Halszką Witkowską

"Każdy z nas nosi w sobie światło, którym może rozproszyć mrok otaczający osobę zanurzoną w kryzysie psychicznym"

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z autorką tych słów dr Halszką Witkowską - specjalistką suicydologii, pomysłodawczynią i koordynatorką pierwszej w Polsce platformy edukacyjno-pomocowej dla osób w kryzysie samobójczym i ich bliskich "Życie Warte Jest Rozmowy”.

Spotkanie dedykowane jest studentom i wykładowcom Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi.

Tematem wykładu będzie: „Mały człowiek, duży problem – zachowania samobójcze wśród młodzieży”.

W ostatnim wywiadzie udzielonym Gazecie Wyborczej, Halszka Witkowska mówi między innymi:

-"Dziecko często nie wie, co odpowiedzieć, kiedy rodzic pyta: Dlaczego jesteś smutny?,  Lepiej spytać: Widzę, że się z czymś mierzysz. Czy coś się ostatnio wydarzyło?”

- "Wciąż pokutuje w nas, że dzieci przede wszystkim potrzebują konstruktywnej krytyki, wymagań, kar. Zapominamy, że w pozytywnych komunikatach tkwi wielka siła";

- "Instagram, Facebook, TikTok poza tym, że mają potencjał uzależniający, zaniżają samoocenę";

- "Dzieci (...) piszą, że czują się beznadziejnie, nic niewarte. Nie rozumieją, dlaczego jedni mają lajki, serduszka czy odsłony, a one nie (...) porównują swoje życia, które nie są tak kolorowe ja te wystylizowane w internecie, i samoocena im spada";

- "Mamy do czynienia z gigantyczną samotnością, izolacją i młodych, i starszych osób";

- "Stworzyliśmy świat, w którym młodzi ludzie nie chcą żyć. Świat, który nie daje poczucia bezpieczeństwa".

Link do całego wywiadu

Halszka Witkowska o próbach samobójczych dzieci: Budzą się po wszystkim, nie mówią nic rodzicom i idą do szkoły (wyborcza.pl)

Termin i miejsce spotkania: 15 marca, g. 14:00, aula WSBiNoZ (wejście B)

Zapisy drogą mejlową u Pani mgr Agnieszki Stasiak, Dyrektora Instytutu Nauk o Społecznych a.stasiak@wsbinoz.pl