Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Rola i wyzwania masażu medycznego w XXI wieku

« wróć

Blisko 100 osób – masażystów, fizjoterapeutów, uczniów i nauczycieli masażu oraz wybitnych specjalistów w tej dziedzinie wzięło udział w XVI Ogólnopolskiej Konferencji Metodyczno-Naukowo-Przedmiotowej „Rola i wyzwania masażu medycznego w XXI wieku” organizowanej przez Wyższą Szkołę Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi.

W otwarciu Konferencji wzięli udział Goście Honorowi: Pan prof. dr hab. n. med. Tadeusz Biegański, Przewodniczący Komitetu Naukowego Konferencji, Pan Mieczysław Nowicki, Prezes Towarzystwa Olimpijczyków Polskich, Pan dr Marcin Szczepanik, Prezes Łódzkiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii oraz brat Andrzej Zawalski, Przeor Konwentu Bonifratrów w Łodzi.

 

WSBiNoZ reprezentowali: JM Rektor, prof. WSBiNoZ dr Leszek Kuras, prof. WSBiNoZ dr Katarzyna Malinowska, Dyrektor Instytutu Kosmetologii, Pan Michał Orski Kanclerz WSBiNoZ, Pani Aleksandra Mysiakowska, Wicekanclerz ds. relacji zewnętrznych oraz dr Paweł Piątkowski, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Konferencji.

 

Podczas Konferencji tradycyjnie już uhonorowano osoby, które przyczyniają się do rozwoju i popularyzacji masażu w Polsce. W tym roku Kapituła Konkursu pod Przewodnictwem Pana dr Pawła Piątkowskiego postanowiła wyróżnić:

 

dr Bogusławę Kowacką – cenionego wykładowcę WSBiNoZ

oraz mgr Lucynę Nagórską

 

Statuetki dla wyróżnionych ufundowała firma Habys. 

 

Konferencję rozpoczęło wspomnienie o zmarłym w grudniu 2023 r. mgr Henryku Pawlaku, zasłużonym nauczycielu masażu, legendzie i niekwestionowanym autorytecie w tej dziedzinie. Pan mgr Henryk Pawlak był także od lat Przyjacielem Konferencji i jej czynnym uczestnikiem, a jego wykłady zawsze wzbudzały ogromne zainteresowanie słuchaczy.

Przez trzy dni Prelegenci - wybitni specjaliści w dziedzinie masażu i fizjoterapii, lekarze i naukowcy, przedstawiali swoje rozważania, prezentacje oraz najnowsze wnioski z praktyki zawodowej. Część wykładów poświęcono skuteczności masażu w dolegliwościach kręgosłupa, chorobach zwyrodnieniowych i reumatycznych. Prelegenci przedstawili także rolę fizjoterapii w leczeniu schorzeń układu oddechowego, czy drenażu limfatycznego po zabiegach onkologicznych.

 

Uczestnicy Konferencji mieli okazję poznać produkty i narzędzia wykorzystywane w fizjoterapii i rehabilitacji oraz najnowsze wydawnictwa, które prezentowali Partnerzy i  Przyjaciele Konferencji:

Habys

Lurgus 

BTL

Starmann

Solinea

Contractubex

Nowe Technologie

Rehabilitacja w Praktyce

Polskie Towarzystwo Fizjoterapii

 

Po raz kolejny Konferencja stała się platformą wymiany wiedzy, doświadczeń i nowych relacji. Serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom, Uczestnikom, Prelegentom, Partnerom i Patronom za udział i zapraszamy za rok!

created by: Strony Internetowe Łódź