Relacja z Inauguracji Roku Akademickiego 2020/2021

Rektor, Senat, Studenci oraz zaproszeni goście wzięli udział w uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego 2020/2021 Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi oraz w Filii w Rybniku, która odbyła się w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej oraz była transmitowana online.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością między innymi Pan Piotr Adamczyk Wicemarszałek Województwa Łódzkiego, Pan Dariusz Magacz, wicestarosta powiatu piotrkowskiego, Pan Stanisław Banaszek Prezes Oddziału Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych oraz Pan Bartosz Rzętkiewicz Wiceprezes Zarządu Strefa Edukacji Sp z o.o.

W swoim przemówieniu Rektor Uczelni prof. WSBiNoZ dr hab. Wojciech Welskop podsumował miniony rok akademicki, podkreślił dynamiczny rozwój Uczelni oraz plany na najbliższą przyszłość związane między innymi z poszerzaniem oferty kształcenia.

Jednym z najważniejszych momentów uroczystości było ślubowanie, które złożyli nowo przyjęci studenci, stając się tym samym pełnoprawnymi członkami akademickiej społeczności WSBiNoZ.

Uroczystość była także okazją do uhonorowanie pracowników, którzy w minionym roku akademickim wykazali się wyjątkowym zaangażowaniem i oddaniem pracy na rzecz Uczelni. Nagrodę założyciela Uczelni odebrał prof. WSBiNoZ  dr hab. Wojciech Welskop – Rektor. Wręczono także dyplomy uznania dla: dr Alicji Nowak-Zduńczyk

Marty Pintery, Małgorzaty Zamerskiej, mgr Adriana Kwaśnego, Przemysława Pirka oraz dr Natalii Wittek – Smorąg – za opiekę nad Samorządem Studenckim.

Szczególne słowa uznania oraz podziękowania za wieloletnią współpracę skierowano do Pani Małgorzaty Biegajło, Dyrektor Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego w Pabianicach, Pana Dariusza Magacza, wicestarosty powiatu piotrkowskiego, Pana Stanisława Banaszka Prezesa Oddziału Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych oraz Pana Janusza Rosy, Dyrektora Ośrodka Doskonalenia Kadr Pedagogiczno-Menadżerskich Helios w Rybniku.

Tradycyjnie także uhonorowano studentów którzy w ubiegłym roku akademickim osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce, aktywnie rozwijali swoje kompetencje oraz wykazali się zaangażowaniem w działania promujące WSBiNoZ.

Gościem honorowym Inauguracji była Sędzia Anna Maria Wesołowska, która wygłosiła wykład pt.: „Rola edukacji prawnej w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego”.