Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Pomóż mi to zrobić samemu

« wróć
Serdecznie zapraszamy na drugi webinar z cyklu „Bądźcie, prowadźcie, chrońcie” - 18 stycznia godzina 18.00
 
Tym razem tematem przewodnim będzie pedagogika Marii Montessori a tytuł spotkania to: "Pomóż mi to zrobić samemu"- rola osób dorosłych w budowaniu kompetencji personalnych dziecka w kontekście pedagogiki Marii Montessori".
 
Webinar poprowadzi dr Monika Morgała - wykładowca WSBiNoZ w Filii w Rybniku.
 
 
We współczesnym świecie kompetencje personalne traktowane są jako jedne z najistotniejszych umiejętności człowieka. Jako takie, wymagają szczególnej uwagi i przestrzeni do ich rozwijania. Nie dziwi zatem, że rola osób dorosłych - rodziców, nauczycieli czy opiekunów - ma istotne znaczenie w procesie rozwojowym każdego małego (i nieco starszego) człowieka.
Dążenie dziecka do poznawania i uczenia się nowych rzeczy jest tak silne, że nierzadko największą przeszkodą stają się właśnie dorośli. W jaki zatem sposób wspierać rozwój kompetencji personalnych wykorzystując wewnętrzną siłę dziecka? Jak pomóc dziecku "zrobić to samemu" dając mu poczucie zadowolenia z własnych osiągnięć?Co ja DOROSŁY mogę zrobić, aby dziecko mogło rozwijać się i dorastać w poczuciu odpowiedzialności za podejmowane przez siebie decyzje?
Odpowiedzi na te (i inne) pytania pozwoli Państwu uzyskać udział w webinarze.
 
 
Monika Morgała - doktor nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika. Wykładowca WSBiNoZ w Filii w Rybniku. Zawodowo dyrektor kilku placówek przedszkolnych prowadzonych w nurcie pedagogiki Marii Montessori. Działalność naukowa i publikacyjna, skoncentrowane wokół problematyki wychowania małego dziecka (szczególnie wg koncepcji montessoriańskiej), środowiska zawodowego nauczycieli oraz miejsca edukacji niepublicznej w systemie oświaty z uwzględnieniem wybranych aspektów pedagogiki specjalnej i edukacji włączającej.
Cykl bezpłatnych webinarów pod hasłem „Bądźcie, prowadźcie, chrońcie” to inicjatywa Instytutu Nauk Społecznych WSBiNoZ oraz Filii w Rybniku. Spotkania o tematyce zdrowotnej, psychologicznej i społecznej odbywają się raz w miesiącu i są bezpłatne.
 

Na webinary zapraszamy rodziców, pedagogów, psychologów oraz osoby pracujące z dziećmi i młodzieżą, a także wszystkich zainteresowanych tematyką spotkań.
 
Harmonogram spotkań znajduje się na stronie: www.wsbinoz.edu.pl
 
 
 
Link do spotkania:

created by: Strony Internetowe Łódź