Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Pomóż mi to zrobić samemu

« wróć
Serdecznie zapraszamy na drugi webinar z cyklu „Bądźcie, prowadźcie, chrońcie” - 18 stycznia godzina 18.00
 
Tym razem tematem przewodnim będzie pedagogika Marii Montessori a tytuł spotkania to: "Pomóż mi to zrobić samemu"- rola osób dorosłych w budowaniu kompetencji personalnych dziecka w kontekście pedagogiki Marii Montessori".
 
Webinar poprowadzi dr Monika Morgała - wykładowca WSBiNoZ w Filii w Rybniku.
 
 
We współczesnym świecie kompetencje personalne traktowane są jako jedne z najistotniejszych umiejętności człowieka. Jako takie, wymagają szczególnej uwagi i przestrzeni do ich rozwijania. Nie dziwi zatem, że rola osób dorosłych - rodziców, nauczycieli czy opiekunów - ma istotne znaczenie w procesie rozwojowym każdego małego (i nieco starszego) człowieka.
Dążenie dziecka do poznawania i uczenia się nowych rzeczy jest tak silne, że nierzadko największą przeszkodą stają się właśnie dorośli. W jaki zatem sposób wspierać rozwój kompetencji personalnych wykorzystując wewnętrzną siłę dziecka? Jak pomóc dziecku "zrobić to samemu" dając mu poczucie zadowolenia z własnych osiągnięć?Co ja DOROSŁY mogę zrobić, aby dziecko mogło rozwijać się i dorastać w poczuciu odpowiedzialności za podejmowane przez siebie decyzje?
Odpowiedzi na te (i inne) pytania pozwoli Państwu uzyskać udział w webinarze.
 
 
Monika Morgała - doktor nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika. Wykładowca WSBiNoZ w Filii w Rybniku. Zawodowo dyrektor kilku placówek przedszkolnych prowadzonych w nurcie pedagogiki Marii Montessori. Działalność naukowa i publikacyjna, skoncentrowane wokół problematyki wychowania małego dziecka (szczególnie wg koncepcji montessoriańskiej), środowiska zawodowego nauczycieli oraz miejsca edukacji niepublicznej w systemie oświaty z uwzględnieniem wybranych aspektów pedagogiki specjalnej i edukacji włączającej.
Cykl bezpłatnych webinarów pod hasłem „Bądźcie, prowadźcie, chrońcie” to inicjatywa Instytutu Nauk Społecznych WSBiNoZ oraz Filii w Rybniku. Spotkania o tematyce zdrowotnej, psychologicznej i społecznej odbywają się raz w miesiącu i są bezpłatne.
 

Na webinary zapraszamy rodziców, pedagogów, psychologów oraz osoby pracujące z dziećmi i młodzieżą, a także wszystkich zainteresowanych tematyką spotkań.
 
Harmonogram spotkań znajduje się na stronie: www.wsbinoz.edu.pl
 
 
 
Link do spotkania:

created by: Strony Internetowe Łódź