Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Policyjne Targi Pracy i Edukacji

« wróć

Kilkuset uczniów ze szkół ponadpodstawowych z województwa łódzkiego, nauczyciele oraz studenci wzięli udział w Policyjnych Targach Pracy i Edukacji – pierwszym takim wydarzeniu w Łodzi, którego organizatorem była Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi oraz Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu.

 

Wszystkich Gości przywitali inspektor Mariusz Krzystyniak, Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi, prof. WSBiNoZ dr Leszek Kuras, Rektor Uczelni, Michał Orski Kanclerz WSBiNoZ, Bartosz Rzętkiewicz, Wicekanlcerz ds. rozwoju WSBiNoZ oraz Aleksandra Mysiakowska, Wicekanclerz ds. relacji zewnętrznych WSBiNoZ.

 

- Chcemy zaprezentować, czym policja się zajmuje. To nie tylko służba patrolowa, czy drogowa, ale także służby kryminalne, kontr terrorystyczne, lotnictwo policyjne. Mam nadzieję, że będą Państwo zainteresowani przedsięwzięciami, które w Policji są realizowane i do tej służby wstąpicie – mówił Komendant Mariusz Krzystyniak do młodych ludzi.

 

Salę konferencyjną oraz tereny przed budynkiem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wypełniły stanowiska i prezentacje, które przygotowali Policjanci z różnych sekcji. Atrakcji było naprawdę dużo, aby pokazać różnorodność pracy i zadań, które policjanci wykonują na co dzień.

 

Zwiedzający targi mogli między innymi zobaczyć wozy bojowe, samochody i motocykle policyjne, pokazy pierwszej pomocy, robota pirotechnicznego, posłuszeństwa i umiejętności psów policyjnych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja laboratorium kryminalistycznego i tajniki pracy techników kryminalistyki na zaaranżowanym miejscu zbrodni.

 

 

 - Mamy nadzieję, że to wydarzenie będzie wsparciem w wyborze ścieżki zawodowej, że zechcecie dołączyć do Policji, ale także, że zechcecie zostań studentami naszej Uczelni i studiować np. prawo, kryminologię czy bezpieczeństwo wewnętrzne, kierunki, które są bezpośrednio połączone z pracą w służbach mundurowych – mówił prof. WSBiNoZ dr Leszek Kuras, Rektor WSBiNoZ.

 

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu na Policyjnych Targach Pracy miała okazję zaprezentować swoją ofertę kształcenia. Przedstawiciele Biura Karier, Promocji oraz Działu Obsługi Studenta opowiadały zainteresowanym osobom o atutach Uczelni, zasadach rekrutacji, opłatach i stypendiach.

 

Swoją ofertę przedstawiał także Dział Studiów Podyplomowych WSBiNoZ, który oferuje szeroką gamę kierunków dla osób, które chcą poszerzyć swoje kwalifikacje i zdobyć nowe kompetencje między innymi z dziedziny pedagogiki, dietetyki, kosmetologii czy bezpieczeństwa wewnętrznego.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkich Gościom, Policjantom, którzy z ogromnym zaangażowaniem opowiadali o swojej pracy, a przede wszystkim Panu inspektorowi Mariuszowi Krzystyniakowi, Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Łodzi oraz Panu młodszemu inspektorowi Rafałowi Mrozowskiemu wraz całym zespołem Wydziału Doboru KWP!

created by: Strony Internetowe Łódź