Podpisanie Deklaracji Społecznej Odpowiedzialności Uczelni

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu dołączyła do grona sygnatariuszy Deklaracji Społecznej Odpowiedzialności Uczelni (SOU). Deklarację w imieniu Uczelni podpisał JM Rektor prof. WSBiNOZ dr hab. Wojciech Welskop podczas Konferencji o Społecznej Odpowiedzialności Uczelni (SOU), którą zorganizowały Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Podczas konferencji zaprezentowano przykłady wdrażania zasad SOU zebrane w trzech katalogach dobrych praktyk publikowanych przez MFiPR od 2019 r. Swoją premierę miał również Katalog Dobrych Praktyk Uczelni za rok 2021.

Podpisana deklaracje zobowiązuje Uczelnie między innymi do pielęgnowania wartości akademickich, kształtowania postaw opartych na otwartości i kreatywności, upowszechniania idei tolerancyjności, równości i różnorodności, rozwijać współpracę krajową i międzynarodową między uczelniami.

Do grona sygnatariuszy Deklaracji Społecznej Odpowiedzialności Uczelni dołączyło kolejnych 77 uczelni z całej Polski, co sprawiło, że łączna liczba sygnatariuszy Deklaracji SOU w latach 2017, 2019 i 2022 r. wynosi 160 uczelni.