Otwarcie nowej pracowni VR

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu rozpoczyna rok 2023 r. z nową infrastrukturą. 1 lutego na Uczelni odbędzie się oficjalne otwarcie nowej pracowni wirtualnej rzeczywistości (VR).

Specjalistyczna Pracownia Wirtualnej Rzeczywistości (VR) to przestrzeń, z której korzystać będą studenci prawa i kryminologii WSBiNoZ. Symulatory wirtualnej rzeczywistości pozwalają stworzyć przestrzeń dydaktyczną, która realnie byłaby zbyt kosztowna, niebezpieczna, czy wręcz niemożliwa do zaaranżowania. Dzięki temu studenci będą mogli badać ślady pozostawione w miejscu przestępstwa, bądź uczestniczyć w symulacji rozprawy sądowej, wcielając się w rolę sędziego, prokuratora, czy adwokata.

Z technologii VR korzystają obecnie największe światowe uniwersytety, takie, jak Harvard, czy Stanford.

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu jest pierwszą w regionie łódzkim oraz jedną z niewielu w kraju uczelni, która będzie wykorzystywać technologię VR w procesie kształcenia.

Pracownia powstała przy współpracy z firmą Asseco Data Systems.

Prace realizowane w ramach projektu pt. Uczelnia dostępna 2.0,nr POWR.03.05.00-00-A049/21, którego celem jest niwelowanie barier w  dostępności edukacji dla osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. W ramach realizacji powstała infrastruktura możliwa do wykorzystania dla wielu grup odbiorców.
Projekt współfinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014–2020.