Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Nowy rok akademicki rozpoczęty!

« wróć

Rektor, Senat, Studenci oraz zaproszeni Goście wzięli udział w uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego 2022/2023 Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, która odbyła się w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej oraz była transmitowana online.

 

Tegoroczna Inauguracja zgromadziła wielu znamienitych Gości. Zaproszenie Uczelni przyjął między innymi prof. dr hab. Jerzy Bralczyk, wybitny językoznawca i mistrz mowy polskiej, który wygłosił wykład inauguracyjny „O zdrowiu i urodzie w języku polskim”.

 

Nie zabrakło także wieloletnich sympatyków WSBiNoZ oraz przedstawicieli instytucji i firm współpracujących z naszą Uczelnią. Wśród Gości znaleźli się między innymi wicestarosta powiatu piotrkowskiego Pan Dariusz Magacz, Pan Janusz Moss, Dyrektor Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, Pan Grzegorz Kaliński, prezes firmy Kalasoft, Pani mgr inż. Małgorzata Zwolińska, zastępca Dyrektora ds. Finansowych i Operacyjnych w Łukasiewicz - Łódzkim Instytucie Technologicznym, Pan doc. dr inż. Marka Sekieta Prezes Zarządu Klastra Lodzistic i Pani Jagoda Piątek-Włodarczyk, Prezes Agencji Igo Art.

 

Podczas Inauguracji uhonorowano pracowników Uczelni, którzy w tym roku obchodzą Jubileusz 10-lecia pracy. Dyplomy z okazji Jubileuszu odebrali: Prof. WSBiNoZ dr hab. Wojciech Welskop, Pan dr Paweł Piątkowski oraz Pani Katarzyna Wanderska.

 

Wręczono także dyplomy uznania za wyjątkowe zaangażowanie i oddaniem pracy na rzecz Uczelni. Władze Uczelni postanowiły uhonorować w ten sposób: Panią Ewelina Bursztynowicz, Agnieszkę Grabowską, Joannę Komorek, Magdalenę Kubiak, Paulinę Matusiak, Aleksandrę Mysiakowską, Agnieszkę Pacochę, Martę Pinterę, Monikę Sujkę, Katarzynę Wanderską i Małgorzatę Zamerską.

 

Momentem szczególnym podczas Inauguracji była Immatrykulacja nowych Studentów, którzy dołączyli do społeczności akademickiej WSBiNoZ.

 

W swoim przemówieniu inauguracyjnym Rektor WSBiNoZ szczególne słowa skierował do Studentów pierwszych semestrów:

 

„Niezależnie od tego, czy dziś czujecie optymizm czy lęk, Wasze życie studenckie zaczyna się właśnie teraz. Życie studenckie jest satysfakcjonujące, ale i wymagające. Tutaj będziecie mogli doskonalić swoje umiejętności w wielu obszarach, uczyć się, rozwijać i stawać się bardziej niezależnymi. Nie traćcie wiary, że prawda istnieje i że można coś zmienić na lepsze. Takiej postawy potrzebujemy, jeśli chcemy sprostać wielu wyzwaniom w otaczającym nas społeczeństwie, związanych z klimatem, przyrodą, nierównościami czy rozwojem demokracji. Pamiętajcie również, że Wasz czas życia studenckiego, to o wiele więcej niż same studia. Znajdźcie dodatkową energię i motywację, aby angażować się w działania społeczne, nawiązujcie przyjaźnie, bawcie się i angażujcie.”

 

Studia w WSBiNoZ rozpoczyna w tym roku około 1000 nowych studentów. Życzymy wszystkim wytrwałości, samych sukcesów i pięknej akademickiej przygody!

created by: Strony Internetowe Łódź