Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Nowy rok akademicki rozpoczęty!

« wróć

Rektor, Senat, Studenci oraz zaproszeni Goście wzięli udział w uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego 2022/2023 Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, która odbyła się w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej oraz była transmitowana online.

 

Tegoroczna Inauguracja zgromadziła wielu znamienitych Gości. Zaproszenie Uczelni przyjął między innymi prof. dr hab. Jerzy Bralczyk, wybitny językoznawca i mistrz mowy polskiej, który wygłosił wykład inauguracyjny „O zdrowiu i urodzie w języku polskim”.

 

Nie zabrakło także wieloletnich sympatyków WSBiNoZ oraz przedstawicieli instytucji i firm współpracujących z naszą Uczelnią. Wśród Gości znaleźli się między innymi wicestarosta powiatu piotrkowskiego Pan Dariusz Magacz, Pan Janusz Moss, Dyrektor Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, Pan Grzegorz Kaliński, prezes firmy Kalasoft, Pani mgr inż. Małgorzata Zwolińska, zastępca Dyrektora ds. Finansowych i Operacyjnych w Łukasiewicz - Łódzkim Instytucie Technologicznym, Pan doc. dr inż. Marka Sekieta Prezes Zarządu Klastra Lodzistic i Pani Jagoda Piątek-Włodarczyk, Prezes Agencji Igo Art.

 

Podczas Inauguracji uhonorowano pracowników Uczelni, którzy w tym roku obchodzą Jubileusz 10-lecia pracy. Dyplomy z okazji Jubileuszu odebrali: Prof. WSBiNoZ dr hab. Wojciech Welskop, Pan dr Paweł Piątkowski oraz Pani Katarzyna Wanderska.

 

Wręczono także dyplomy uznania za wyjątkowe zaangażowanie i oddaniem pracy na rzecz Uczelni. Władze Uczelni postanowiły uhonorować w ten sposób: Panią Ewelina Bursztynowicz, Agnieszkę Grabowską, Joannę Komorek, Magdalenę Kubiak, Paulinę Matusiak, Aleksandrę Mysiakowską, Agnieszkę Pacochę, Martę Pinterę, Monikę Sujkę, Katarzynę Wanderską i Małgorzatę Zamerską.

 

Momentem szczególnym podczas Inauguracji była Immatrykulacja nowych Studentów, którzy dołączyli do społeczności akademickiej WSBiNoZ.

 

W swoim przemówieniu inauguracyjnym Rektor WSBiNoZ szczególne słowa skierował do Studentów pierwszych semestrów:

 

„Niezależnie od tego, czy dziś czujecie optymizm czy lęk, Wasze życie studenckie zaczyna się właśnie teraz. Życie studenckie jest satysfakcjonujące, ale i wymagające. Tutaj będziecie mogli doskonalić swoje umiejętności w wielu obszarach, uczyć się, rozwijać i stawać się bardziej niezależnymi. Nie traćcie wiary, że prawda istnieje i że można coś zmienić na lepsze. Takiej postawy potrzebujemy, jeśli chcemy sprostać wielu wyzwaniom w otaczającym nas społeczeństwie, związanych z klimatem, przyrodą, nierównościami czy rozwojem demokracji. Pamiętajcie również, że Wasz czas życia studenckiego, to o wiele więcej niż same studia. Znajdźcie dodatkową energię i motywację, aby angażować się w działania społeczne, nawiązujcie przyjaźnie, bawcie się i angażujcie.”

 

Studia w WSBiNoZ rozpoczyna w tym roku około 1000 nowych studentów. Życzymy wszystkim wytrwałości, samych sukcesów i pięknej akademickiej przygody!

created by: Strony Internetowe Łódź