Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Nowy Rektor WSBiNoZ

« wróć

Prof. WSBiNoZ dr Leszek Kuras został nowym Rektorem Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu.

 

Nowy Rektor prof. WSBiNoZ dr Leszek Kuras jest doświadczonym wykładowcą akademickim i specjalistą w dziedzinie nauk społecznych. Współtworzył i koordynował projekty badawcze, rozwojowe i szkoleniowe. Jest także autorem i współautorem licznych publikacji naukowych oraz raportów z badań dotyczących łódzkiego i regionalnego rynku pracy. Ponadto wielokrotnie był przewodniczącym lub członkiem komitetów organizacyjnych i naukowych konferencji. Jest także Członkiem Rady Instytutu Sieci Badawczej Łukasiewicz – Łódzkiego Instytutu Technologicznego.

 

Wcześniej, przez wiele lat, był związany z uczelniami z Łodzi i regionu, gdzie pełnił szereg funkcji, w tym m.in. Prodziekana kierunku oraz Prorektora ds. Nauki i Rozwoju. Z Wyższą Szkołą Biznesu i Nauk o Zdrowiu prof. Kuras jest związany od 2019 r. jako wykładowca. W maju 2022 r. objął natomiast  funkcję Dyrektora Instytutu Prawa i Kryminologii, a w 2023 r. także Pełnomocnika Rektora ds. Filii WSBiNoZ w Szczawnie-Zdroju. Przez ostatnie 5 lat, aktywność akademicką łączył z pracą w sektorze medycznym, będąc Dyrektorem ds. jakości i rozwoju w jednym z większych niepublicznych łódzkich szpitali – Medical Magnus clinic.

 

Ustępujący Rektor prof. WSBiNoZ dr hab. Wojciech Welskop rozpoczyna pracę na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, gdzie będzie wykładowcą na Wydziale Nauk Społecznych w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Profesor Welskop zamierza także prowadzić badania i rozwijać karierę naukową.

Podczas uroczystego spotkania, władze Uczelni oraz pracownicy podziękowali byłemu Rektorowi za blisko 12 lat pracy, cenne inicjatywy, dbałość o jakość kształcenia i zaangażowanie w rozwój WSBiNoZ oraz wręczyli pamiątkowy upominek. W trakcie kadencji Rektora Welskopa uczelnia uzyskała uprawnienia do nowych kierunków studiów oraz uruchomiła Filię w Szczawnie-Zdroju. Doskonalona i poszerzana była także oferta specjalności oraz studiów podyplomowych. Wszystkie te działania sprawiły, że WSBiNoZ jest obecnie jedną z większych uczelni niepublicznych w Łodzi i regionie. Prof. Welskop będzie nadal współpracował z WSBiNoZ, jako wykładowca.

 

Życzymy zarówno Byłemu jak i Nowemu Rektorowi realizacji planów, pomyślności i sukcesów w dalszych przedsięwzięciach!

 

created by: Strony Internetowe Łódź