Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Nowość - KRYMINOLOGIA

« wróć

Z ogromną satysfakcją informujemy, że trwają przygotowania do uruchomienia nowego kierunku studiów KRYMINOLOGII - studia I stopnia. 

 

Do wyboru będą dwie ścieżki kształcenia:

PSYCHOKRYMINALISTYKA

PRZESTĘPCZOŚĆ I PATOLOGIE SPOŁECZNE

 

Kierunek kryminologia jest dziedziną interdyscyplinarną łączącą wiedzę i umiejętności z zakresu kryminologii, ale także prawa, psychologii, socjologii i psychiatrii. Poznanie zagadnień z tych obszarów pozwoli przyszłym absolwentom na rozpoznanie, przeciwdziałanie oraz reagowanie na zjawiska szeroko rozumianej przestępczości oraz patologii społecznych.

 

Absolwent studiów posiada umiejętności posługiwania się wiedzą z zakresu kryminologii oraz funkcjonowania służb i instytucji bezpieczeństwa i porządku publicznego. Posiada umiejętności korzystania z wiedzy w pracy zawodowej z zachowaniem zasad etycznych. Posiada umiejętności analizy zjawiska przestępczości, jego przyczyn, rozmiarów, nasilenia, dynamiki czy struktury, a także podstawowego rozumienia tekstów prawnych, posługiwania się regułami logicznego rozumowania oraz interpretowania przepisów. Studia w profilu praktycznym przygotują studentów do pracy w instytucjach publicznych i prywatnych, zapewniających bezpieczeństwo i porządek publiczny państwa (między innymi Policja, więziennictwo, kuratela sądowa, organy administracji rządowej i samorządowej, instytucje prywatne zajmujące się ochroną osób i mienia).

 

 

created by: Strony Internetowe Łódź