Wesołych Świąt

mLegitymacja Studencka

Szanowni Państwo,

Od 23.04.2021 r. Studenci naszej uczelni mają możliwość zamawiania mLegitymacji studenckiej.

mLegitymacja studencka jest mobilnym odpowiednikiem plastikowej Elektronicznej Legitymacji Studenckiej (ELS). Pełni funkcję uzupełniającą, pokazując ją na ekranie telefonu, potwierdzisz status studenta oraz skorzystasz z ulg i zwolnień w sytuacji, gdy nie masz przy sobie ELS. Mobilna legitymacja studencka jest pełnoprawnym odpowiednikiem plastikowej ELS. Nie oznacza to jednak, że znika obowiązek posiadania tradycyjnego dokumentu. Jej uruchomienie możliwe jest dzięki aplikacji mObywatel. Aplikacja mObywatel wydawana jest i rozwijana przez Ministerstwo Cyfryzacji. Działa na systemach operacyjnych Android oraz IOS.

mLegitymacje może zamówić student, który spełnia łącznie wszystkie poniższe kryteria:

• ma aktywny status studenta;
  • ma numer PESEL;
  • ma numer albumu;
  • ma zdjęcie w elektronicznym indeksie;
  • ma Elektroniczną Legitymację Studencką (plastikową);
  • dane osobowe studenta nie zmieniły się od czasu wydania ELS.

Jak zamówić mLegitymację?

mLegitymację Studencką możesz zamówić wysyłając zgłoszenie pocztą elektroniczną na adres: dzialstudenta@wsbinoz.pl.

Zgłoszenie musi zostać wysłane z adresu mailowego, który jest zarejestrowany na indywidualnym koncie w elektronicznym indeksie.

W celu aktywacji usługi należy:

1. Posiadać Profil Zaufany - to "przepustka" do aplikacji mObywatel. Jeśli nie posiadasz profilu zaufanego kliknij w poniższy link:

1. Zainstalować aplikację mObywatel, którą można pobrać ze sklepów:

1. Odczytać wiadomość aktywacyjną wysłaną na adres email. Dane aktywacyjne do aktywacji usługi mLegitymacja w aplikacji mObywatel wysyłane są pocztą elektroniczną na adres wnioskującego. Dane te aktywne są przez 30 dni po wygenerowaniu. Nieaktywowanie mLegitymacji przez okres 30 dni skutkuje brakiem możliwości aktywacji, i koniecznością ponownego wysłania zgłoszenia.
  2. Upewnić się, że smartfon ma połączenie z Internetem.
  3. Otworzyć aplikację mObywatel, zalogować się i kliknąć w ikonę reprezentującą „Plus” w prawym dolnym rogu.
  4. Wybrać z listy „Legitymacja Studencka”.
  5. Zaakceptować regulamin usługi poprzez kliknięcie przycisku „Akceptuję”.
  6. Wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych klikając na przycisk „Dalej”.
  7. Wyrazić zgodę na użycie aparatu klikając na przycisk „Dalej”.
  8. Zeskanować kod QR z wiadomości aktywacyjnej. W razie problemów ze skanowaniem kodu, możliwe jest ręczne wpisanie kodu i zatwierdzenie go za pomocą przycisku u dołu ekranu.
  9. Podanie kodu aktywacyjnego, który widnieje obok kodu QR i wybranie przycisku „Aktywuj”.
  10. Po załadowaniu wyświetla się aktywowana mLegitymacja studencka. mLegitymacja wydawana jest na okres jednego semestru (zgodnie z ważnością legitymacji wydanej w postaci plastikowej karty ELS). Przedłużenie ważności mLegitymacji wymaga ponownego zgłoszenia mailowego do Działu Obsługi Studenta. W wypadku zakończenia studiów, lub skreślenia z listy studentów, mLegitymacja jest unieważniana.

Szczegółowa instrukcja obsługi w załączniku. Instrukcja dostępna jest również w Wirtualnym Dziale Obsługi Studenta w:

- zakładce: Moje Studia

- menu boczne: materiały różne

- folder INSTRUKCJE