Międzynarodowa Konferencja: Zrozumienie pacjentów onkologicznych, ścieżki doskonalenia kompetencji miękkich dla kadry medycznej.

Szanowni Państwo,

W imieniu Centrum Europejskich Inicjatyw Edukacyjnych przy Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu zapraszamy do udziału w Międzynarodowej Konferencji:
"Zrozumienie pacjentów onkologicznych, ścieżki doskonalenia kompetencji miękkich dla kadry medycznej.".

Konferencja została dofinansowana ze środków Unii Europejskiej i udział w niej jest bezpłatny.

Poniżej znajdują się szczegółowe informacje.

Konferencja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej i jest częścią projektów, które skupiają się na szkoleniu zawodowym, zdrowiu fizycznym i psychicznym:

PSYCHONSKILLS – PsychONskills - Enhance the nursing sector with skills in clinical Psycho-Oncology

Numer projektu: 2020-1-PL01-KA202-081648

EXITCAN - Ćwiczenia interwencyjne u dzieci z chorobą nowotworową

Numer projektu: 622700-EPP-1-2020-1-EL-SPO-SCP

Nowotwory złośliwe są drugą, po chorobach układu krążenia, przyczyną zachorowalności i śmiertelności w Polsce. Z tego względu zapotrzebowanie na wysoko wyspecjalizowaną kadrę stale rośnie. Stres związany z otrzymaniem niepokojącej diagnozy, a także pogłębiające się objawy fizyczne są czynnikami, które nie tylko wpływają negatywnie na kondycję psychiczną pacjenta i jego rodziny, ale też stanowią poważny czynnik obciążający zaangażowanych w leczenie specjalistów.

Data: 30 października 2023
Godziny: 14.00-18.00

Rejestracja uczestników: telefonicznie lub poprzez formularz zgłoszeniowy (https://tiny.pl/cjs1p) , na warsztaty obowiązują dodatkowa deklaracja – liczba miejsc ograniczona
Miejsce: ulica Piotrkowska 278, 90-361 Łódź, aula, budynek B

Organizator: Centrum Europejskich Inicjatyw Edukacyjnych w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

ZAPISY: Codziennie  w godzinach 9:00-18:00

Opis wydarzenia:

Celem konferencji jest podzielenie się wynikami i doświadczeniami projektów, które mają na celu poprawę jakości życia pacjentów onkologicznych poprzez szkolenie przedstawicieli służby medycznej. Nasze wydarzenie to okazja do rozmowy na temat emocji towarzyszącym pacjentom oraz ich rodzinom w trakcie i po leczeniu przy jednoczesnej trosce o kondycję psychofizyczną samych specjalistów.

Po konferencji zapraszamy zainteresowane osoby do udziału w warsztatach technik radzenia sobie ze stresem w codziennym życiu – chcąc zapisać się na warsztaty prosimy o potwierdzenie chęci udziału w formularzu zgłoszeniowym. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Adresaci:

Konferencja jest przeznaczona dla przedstawicieli służby medycznej, w szczególności pielęgniarek, które poprzez charakter swojej pracy stoją na pierwszej linii frontu w kontakcie z pacjentem i jego bliskimi. Na wydarzenie zapraszamy również lekarzy, fizjoterapeutów, nauczycieli akademickich, terapeutów, ratowników medycznych, asystentów medycznych, psychologów, studentów kierunków medycznych oraz psychologii, wszystkich pracowników służby zdrowia, a także osoby zainteresowane tematyką wydarzenia.

Serdecznie zachęcamy Państwa do udziału w tym inspirującym wydarzeniu. która przyczyni się do dalszego rozwoju i innowacji w obszarze opieki zdrowotnej pacjentów onkologicznych. Liczymy na Państwa obecność i wspólną wymianę myśli.

Zapisy:

• POD NUMEREM TELEFONU: 453 041 376 lub 609 120 955 (Codziennie  w godzinach 9:00-18:00)

• POPRZEZ FORMULARZ ONLINE: https://tiny.pl/cjs1p

Jeśli są Państwo zainteresowani udziałem w warsztatach technik radzenia sobie ze stresem prosimy o zaznaczenie właściwej opcji w formularzu

Osoba do kontaktu:  Monika Sujka m.sujka@wsbinoz.pl

PROGRAM KONFERENCJI:

14.00-14.30

Rejestracja uczestników

14.30-14.55

Otwarcie konferencji

Wzmocnienie sektora pielęgniarskiego o umiejętności w zakresie psychoonkologii klinicznej na przykładzie projektu Psychonskills – Monika Sujka, Centrum Europejskich Inicjatyw Edukacyjnych

14.55-15.15

Poprawa jakości życia małego pacjenta w procesie leczenia i rekonwalescencji na przykładzie projektu EXITCAN –
Joanna Komorek, Centrum Europejskich Inicjatyw Edukacyjnych

15.15-15.45

Jak rozmawiać żeby pomóc - rozmowa z pacjentem onkologicznym– lek. med. Magdalena Kotowicz-Kilian

15.45-16.15

Rola organizacji pozarządowych we wspieraniu pacjentek dotkniętych rakiem piersi - Ewa Maciejewska, prezes zarządu – Stowarzyszenie „Łódzki Klub Amazonki”

16.15-16.30

Przerwa Kawowa

16.30-17.15

Troska o zdrowie psychiczne kadry medycznej, pielęgniarek - Agnieszka Bocian

17.15-18.00

Warsztaty na dodatkowy zapis

Techniki radzenia sobie ze stresem w codziennym życiu - lek. med. Magdalena Kotowicz-Kilian

Zakończenie wydarzenia, wręczenie zaświadczeń udziału

Uczestnicy konferencji otrzymują zaświadczenia udziału. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.