Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Kolorowa Tolerancja 2023

« wróć

21 marca, w pierwszy dzień wiosny oraz w międzynarodowym Dniu Walki z Rasizmem rozpoczęła się 22 edycja "Kolorowej Tolerancji" - akcji organizowanej przez Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi. Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu została Partnerem wydarzenia. 

Z tej okazji przedstawiciele naszej Uczelni: Aleksandra Mysiakowska Wicekanlcerz ds relacji zew., Magdalena Kubiak, specjalista ds. promocji oraz studenci z Samorządu Studenckiego aktywnie włączyli się w akcję zamalowywania wulgarnych i obraźliwych napisów. Ponieważ w tym roku Kolorowa Tolerancja ma barwy niebiesko-żółte, w miejsce wulgarnych napisów, róg ulic Lutomierskiej i Zachodniej powstał mural złożony między innymi z serc w barwach flagi Ukrainy.

 

23 marca studenci oraz uczniowie zaprzyjaźnionych szkół wzięli udział w projekcji filmu "Syndrom Hamleta" (reżyseria i scenariusz Elwira Niewiera i Piotr Rosołowski).

 

Ten poruszający film opowiada historię pięciorga młodych Ukraińców, którzy próbują zmierzyć się na scenie z najtrudniejszymi wspomnieniami. Wojna mocno odcisnęła się na pokoleniu młodych Ukraińców. Kilka miesięcy przed inwazją Rosji na Ukrainę w 2022 r. pięcioro bohaterów, zainspirowanych motywami „Hamleta", wraca na scenie do brutalnych doświadczeń ostatnich lat, próbując przezwyciężyć swoje traumy. Każdy z nich na swój sposób zmaga się z rozczarowaniem, bezsilnością czy gniewem. SŁAWIK jako żołnierz przeszedł przez prawdziwe piekło wojny i niewoli. KATIA chce, by matka w końcu wybaczyła jej pójście na front. RODION uciekł z ogarniętego konfliktem Donbasu i jako osoba LGBT zmaga się z rosnącą homofobią w porewolucyjnej Ukrainie. ROMAN, który jako sanitariusz wojenny ratował rannych żołnierzy, wciąż walczy z traumatycznymi wspomnieniami. OKSANA chce po prostu zapomnieć i wyjechać z kraju. Jednak co znamienne, dla nich wszystkich bez względu na to jakie wartości reprezentują ostatnie lata były serią wstrząsających doświadczeń, które brutalnie odcisnęły się na ich psychice. Dla każdego z nich teatralna scena staje się trybuną, z której mogą wykrzyczeć swoje żale zadając sobie równocześnie hamletowskie pytanie: być albo nie być?
 

Po projekcji w dyskusji głos zabrali Joanna Ufnalska, zajmująca się pomocą humanitarną od początku wybuchu wojny na Ukrainie, dr Andrzej Zbonikowski, wykładowca WSBiNoZ oraz Joanna Podolska i Jolanta Lechowska-Białecka z Centrum Dialogu im. Marka Edelmana.

Joanna Ufnalska cały czas prowadzi zbiórki dla Ukrainy. Aktualnie potrzebne są 

  • długoterminowa żywność
  • baterie
  • środki opatrunkowe 
  • artykuły higieniczne dla kobiet
  • artykuły higieny osobistej
  • artykuły dla niemowląt

 

W naszej Uczelni potrzebne rzeczy można umieszczać w pudełku znajdującym się w budynku B przy dziekanacie. 

 

 

created by: Strony Internetowe Łódź