Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Kolorowa Tolerancja 2023

« wróć

21 marca, w pierwszy dzień wiosny oraz w międzynarodowym Dniu Walki z Rasizmem rozpoczęła się 22 edycja "Kolorowej Tolerancji" - akcji organizowanej przez Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi. Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu została Partnerem wydarzenia. 

Z tej okazji przedstawiciele naszej Uczelni: Aleksandra Mysiakowska Wicekanlcerz ds relacji zew., Magdalena Kubiak, specjalista ds. promocji oraz studenci z Samorządu Studenckiego aktywnie włączyli się w akcję zamalowywania wulgarnych i obraźliwych napisów. Ponieważ w tym roku Kolorowa Tolerancja ma barwy niebiesko-żółte, w miejsce wulgarnych napisów, róg ulic Lutomierskiej i Zachodniej powstał mural złożony między innymi z serc w barwach flagi Ukrainy.

 

23 marca studenci oraz uczniowie zaprzyjaźnionych szkół wzięli udział w projekcji filmu "Syndrom Hamleta" (reżyseria i scenariusz Elwira Niewiera i Piotr Rosołowski).

 

Ten poruszający film opowiada historię pięciorga młodych Ukraińców, którzy próbują zmierzyć się na scenie z najtrudniejszymi wspomnieniami. Wojna mocno odcisnęła się na pokoleniu młodych Ukraińców. Kilka miesięcy przed inwazją Rosji na Ukrainę w 2022 r. pięcioro bohaterów, zainspirowanych motywami „Hamleta", wraca na scenie do brutalnych doświadczeń ostatnich lat, próbując przezwyciężyć swoje traumy. Każdy z nich na swój sposób zmaga się z rozczarowaniem, bezsilnością czy gniewem. SŁAWIK jako żołnierz przeszedł przez prawdziwe piekło wojny i niewoli. KATIA chce, by matka w końcu wybaczyła jej pójście na front. RODION uciekł z ogarniętego konfliktem Donbasu i jako osoba LGBT zmaga się z rosnącą homofobią w porewolucyjnej Ukrainie. ROMAN, który jako sanitariusz wojenny ratował rannych żołnierzy, wciąż walczy z traumatycznymi wspomnieniami. OKSANA chce po prostu zapomnieć i wyjechać z kraju. Jednak co znamienne, dla nich wszystkich bez względu na to jakie wartości reprezentują ostatnie lata były serią wstrząsających doświadczeń, które brutalnie odcisnęły się na ich psychice. Dla każdego z nich teatralna scena staje się trybuną, z której mogą wykrzyczeć swoje żale zadając sobie równocześnie hamletowskie pytanie: być albo nie być?
 

Po projekcji w dyskusji głos zabrali Joanna Ufnalska, zajmująca się pomocą humanitarną od początku wybuchu wojny na Ukrainie, dr Andrzej Zbonikowski, wykładowca WSBiNoZ oraz Joanna Podolska i Jolanta Lechowska-Białecka z Centrum Dialogu im. Marka Edelmana.

Joanna Ufnalska cały czas prowadzi zbiórki dla Ukrainy. Aktualnie potrzebne są 

  • długoterminowa żywność
  • baterie
  • środki opatrunkowe 
  • artykuły higieniczne dla kobiet
  • artykuły higieny osobistej
  • artykuły dla niemowląt

 

W naszej Uczelni potrzebne rzeczy można umieszczać w pudełku znajdującym się w budynku B przy dziekanacie. 

 

 

created by: Strony Internetowe Łódź