Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Kolorowa tolerancja

« wróć
21 marca symbolicznym zamalowywaniem rasistowskich i obraźliwych napisów na murach łódzkich budynków  rozpocznie się KOLOROWA TOLERANCJA 2023, akcja organizowana od wielu lat przez Centrum Dialogu im. Marka Edelmana.
 
 
W tym roku społeczność Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu chce aktywnie włączyć się i zaznaczyć swoją obecność, aby wspólnie propagować idee tolerancji, szacunku, empatii wobec drugiego człowieka. W ramach Kolorowej Tolerancji na Uczelni odbędzie się pokaz filmu "Syndrom Hamleta" (reżyseria i scenariusz Elwira Niewiera i Piotr Rosołowski).
 
Wydarzenie skierowane jest dla Studentów i Absolwentów WSBiNoZ.
 
 
OPIS:
 
"Syndrom Hamleta" opowiada historię pięciorga młodych Ukraińców, którzy próbują zmierzyć się na scenie z najtrudniejszymi wspomnieniami. Autorzy dokumentu ukazują wstrząsające losy pokolenia, dla którego wojna stała się codziennością, konfrontują postawy i doświadczenia, zadają trudne pytania o granice poświęcenia.
Wojna mocno odcisnęła się na pokoleniu młodych Ukraińców. Kilka miesięcy przed inwazją Rosji na Ukrainę w 2022 r. pięcioro bohaterów, zainspirowanych motywami „Hamleta", wraca na scenie do brutalnych doświadczeń ostatnich lat, próbując przezwyciężyć swoje traumy. Każdy z nich na swój sposób zmaga się z rozczarowaniem, bezsilnością czy gniewem. SŁAWIK jako żołnierz przeszedł przez prawdziwe piekło wojny i niewoli. KATIA chce, by matka w końcu wybaczyła jej pójście na front. RODION uciekł z ogarniętego konfliktem Donbasu i jako osoba LGBT zmaga się z rosnącą homofobią w porewolucyjnej Ukrainie. ROMAN, który jako sanitariusz wojenny ratował rannych żołnierzy, wciąż walczy z traumatycznymi wspomnieniami. OKSANA chce po prostu zapomnieć i wyjechać z kraju. Jednak co znamienne, dla nich wszystkich bez względu na to jakie wartości reprezentują ostatnie lata były serią wstrząsających doświadczeń, które brutalnie odcisnęły się na ich psychice. Dla każdego z nich teatralna scena staje się trybuną, z której mogą wykrzyczeć swoje żale zadając sobie równocześnie hamletowskie pytanie: być albo nie być?
Obserwując z kamerą proces powstawania spektaklu, film „Syndrom Hamleta" z bliskiej, intymnej perspektywy portretuje pierwsze ukraińskie pokolenie urodzone po rozpadzie ZSRR, które próbuje zmienić targany konfliktami kraj i uporządkować swoje życie.
 
Po pokazie odbędzie się debata dotycząca problematyki poruszonej w filmie z udziałem przedstawicieli z Centrum Dialogu oraz naszej Uczelni.
 

created by: Strony Internetowe Łódź