Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Kolorowa tolerancja

« wróć
21 marca symbolicznym zamalowywaniem rasistowskich i obraźliwych napisów na murach łódzkich budynków  rozpocznie się KOLOROWA TOLERANCJA 2023, akcja organizowana od wielu lat przez Centrum Dialogu im. Marka Edelmana.
 
 
W tym roku społeczność Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu chce aktywnie włączyć się i zaznaczyć swoją obecność, aby wspólnie propagować idee tolerancji, szacunku, empatii wobec drugiego człowieka. W ramach Kolorowej Tolerancji na Uczelni odbędzie się pokaz filmu "Syndrom Hamleta" (reżyseria i scenariusz Elwira Niewiera i Piotr Rosołowski).
 
Wydarzenie skierowane jest dla Studentów i Absolwentów WSBiNoZ.
 
 
OPIS:
 
"Syndrom Hamleta" opowiada historię pięciorga młodych Ukraińców, którzy próbują zmierzyć się na scenie z najtrudniejszymi wspomnieniami. Autorzy dokumentu ukazują wstrząsające losy pokolenia, dla którego wojna stała się codziennością, konfrontują postawy i doświadczenia, zadają trudne pytania o granice poświęcenia.
Wojna mocno odcisnęła się na pokoleniu młodych Ukraińców. Kilka miesięcy przed inwazją Rosji na Ukrainę w 2022 r. pięcioro bohaterów, zainspirowanych motywami „Hamleta", wraca na scenie do brutalnych doświadczeń ostatnich lat, próbując przezwyciężyć swoje traumy. Każdy z nich na swój sposób zmaga się z rozczarowaniem, bezsilnością czy gniewem. SŁAWIK jako żołnierz przeszedł przez prawdziwe piekło wojny i niewoli. KATIA chce, by matka w końcu wybaczyła jej pójście na front. RODION uciekł z ogarniętego konfliktem Donbasu i jako osoba LGBT zmaga się z rosnącą homofobią w porewolucyjnej Ukrainie. ROMAN, który jako sanitariusz wojenny ratował rannych żołnierzy, wciąż walczy z traumatycznymi wspomnieniami. OKSANA chce po prostu zapomnieć i wyjechać z kraju. Jednak co znamienne, dla nich wszystkich bez względu na to jakie wartości reprezentują ostatnie lata były serią wstrząsających doświadczeń, które brutalnie odcisnęły się na ich psychice. Dla każdego z nich teatralna scena staje się trybuną, z której mogą wykrzyczeć swoje żale zadając sobie równocześnie hamletowskie pytanie: być albo nie być?
Obserwując z kamerą proces powstawania spektaklu, film „Syndrom Hamleta" z bliskiej, intymnej perspektywy portretuje pierwsze ukraińskie pokolenie urodzone po rozpadzie ZSRR, które próbuje zmienić targany konfliktami kraj i uporządkować swoje życie.
 
Po pokazie odbędzie się debata dotycząca problematyki poruszonej w filmie z udziałem przedstawicieli z Centrum Dialogu oraz naszej Uczelni.
 

created by: Strony Internetowe Łódź