Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

IV Spotkanie Rady Pracodawców

« wróć

W Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu odbyło się IV Spotkanie Rady Pracodawców. Tematami przewodnimi spotkania było wykorzystanie sztucznej inteligencji w edukacji – szanse i zagrożenia oraz uczelnianie biuro karier – zadania i cele.

 

W obradach wzięli udział przedstawiciele naszej Uczelni oraz zaproszeni Goście z firm i instytucji edukacyjnych, naukowych i badawczych.

 

Spotkanie rozpoczęło się od wręczenia nominacji nowym członkom Rady, którymi zostali:

 

dr Karolina Kamecka, Dyrektor ds. marketingu Medical Magnus Sp. z o.o.

dr hab. Katarzyna Ławińska, Dyrektor Centrum Materiałów Obuwniczych, Produktów Barwionych i Spożywczych Sieć Badawcza Łukasiewicz – Łódzki Instytut Technologiczny

mł. insp. Rafał Mrozowski, Naczelnik Wydziału Doboru; Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi

Mateusz Stypułkowski, Business land; Właściciel

 

Na nową Przewodniczącą Rady wybrano natomiast Panią dr Karolinę Kamecką z Medical Magnus.

 

 

O możliwościach sztucznej inteligencji i o tym jak z niej korzystać opowiadał Marcin Kwintkiewicz z Agencji Kwintesencja. Po prezentacji odbyła się burzliwa dyskusja na temat perspektyw rozwoju tego narzędzia w przyszłości, kontroli nad nim, szans i zagrożeń. Drugim tematem spotkania było uczelnianie biuro karier i pomysły na jego działalność z punktu widzenia pracodawców. Podczas obrad powstał pomysł, aby podjąć próbę opracowania projektów, realizowanych przez studentów, a odpowiadających konkretnym potrzebom pracodawców, firm, czy instytucji.

 

Kolejne spotkanie Rady zapowiedziano na listopad 2024 r.

 

 

Rada Pracodawców w WSBiNoZ powstała w 2020 roku. Jej celem jest współpraca Uczelni ze środowiskiem zewnętrznym w zakresie modelowania procesów kształcenia, opiniowania programów studiów i treści zajęć w taki sposób, aby odpowiadały one na zapotrzebowanie rynku pracy. Dzięki wiedzy i doświadczeniu członków Rady studenci WSBiNoZ zyskują cenne kompetencje, które pozwolą im bez problemu znaleźć zatrudnienie po ukończeniu studiów.

 

Dodatkowo misją Rady Pracodawców jest zintegrowanie środowiska nauki ze sferą praktyki życia gospodarczego, usprawnienia procesów edukacyjnych i podnoszenia standardów kształcenia

created by: Strony Internetowe Łódź