Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

III Spotkanie Rady Pracodawców

« wróć

W Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu odbyło się III Spotkanie Rady Pracodawców. Tematami przewodnimi spotkania była sztuczna inteligencja oraz wirtualna rzeczywistość w kształceniu. 

W obradach wzięli udział przedstawiciele naszej Uczelni oraz zaproszeni Goście z firm i instytucji edukacyjnych, naukowych i badawczych.
 
Podczas spotkania zostali powołani nowi członkowie Rady:
 
Ewelina Mazurkiewicz - Zdrowy Kształt Życia 
dr Magdalena Kotowicz-Kilian - Zdrowy Kształt Życia 
mgr inż. Małgorzata Zwolińska - zastępca Dyrektora ds. Finansowych i Operacyjnych w Sieć Badawcza Łukasiewicz - Łódzki Instytut Technologiczny 
Przemysław Kościan - Octopus VR 
Marcin Kwintkiewicz - Agencja Kwintesencja 
Paweł Żak Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii
 
Nową Przewodniczącą Rady została Pani mgr inż. Małgorzata Zwolińska. 
 
O możliwościach sztucznej inteligencji i o tym jak z niej korzystać opowiadał Marcin Kwintkiewicz z Agencji Kwintesencja. Następnie uczestnicy spotkania mieli okazję przenieś się do wirtualnego świata i w praktyce przekonać się, jakie emocje wzbudza ta nowa technologia. O tym, jak wykorzystywać VR w kształceniu kompetencji przyszłości mówił Przemysław Kościan, psycholog i specjalista VR z firmy Octopus VR. 
 
Spotkanie Rady Pracodawców było także okazją do zaprezentowania nowej pracowni specjalistycznej wirtualnej rzeczywistości, którą WSBiNoZ otworzyła na początku lutego br.  
 
 
Rada Pracodawców w WSBiNoZ powstała w 2020 roku. Jej celem jest współpraca Uczelni ze środowiskiem zewnętrznym w zakresie modelowania procesów kształcenia, opiniowania programów studiów i treści zajęć w taki sposób, aby odpowiadały one na zapotrzebowanie rynku pracy. Dzięki wiedzy i doświadczeniu członków Rady studenci WSBiNoZ zyskują cenne kompetencje, które pozwolą im bez problemu znaleźć zatrudnienie po ukończeniu studiów.
 
Dodatkowo misją Rady Pracodawców jest zintegrowanie środowiska nauki ze sferą praktyki życia gospodarczego, usprawnienia procesów edukacyjnych i podnoszenia standardów kształcenia.
 
 
 

created by: Strony Internetowe Łódź