Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

II Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Zdrowie i bezpieczeństwo psychospołeczne w interdyscyplinarnym dyskursie"

« wróć

W Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Filii w Rybniku odbyła się druga edycja Konferencji naukowo-szkoleniowej, pod hasłem „Zdrowie i bezpieczeństwo psychospołeczne w interdyscyplinarnym dyskursie”.

Wydarzenie stanowiło podsumowanie kampanii społecznej organizowanej przez WSBiNoZ zatytułowanej „Stop! Depresji”. 

W konferencji wzięło udział prawie 100 osób - pedagogów, psychologów, nauczycieli, dyrektorów szkół oraz pracowników instytucji pomocowych.

Dyrektor Instytutu Nauk Społecznych w Rybniku - dr Dorota Gawlik, zainaugurowała konferencję i przywitała uczestników, gości specjalnych oraz prelegentów.

- Jako Uczelnia, bardzo się cieszymy z tak dużego zainteresowania niniejszym wydarzeniem. To pokazuje, że zdrowie i bezpieczeństwo psychospołeczne młodego pokolenia nie są Państwu obojętne i chcą Państwo dołączyć do społecznego dyskursu na ten temat, co sprzyjać może rozwijaniu skutecznej sieci wsparcia i pomocy w tym zakresie. powiedziała dr Gawlik.

Następnie głos zabrał Rektor Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu- Prof. WSBiNoZ dr Leszek Kuras, podziękował za tak liczne przybycie oraz przedstawił uczestnikom ofertę edukacyjną WSBiNoZ, zwracając uwagę na wysoką jakość kształcenia oraz profil praktyczny Uczelni. Profesor Leszek Kuras wręczył również dr Dorocie Gawlik odebrane wcześniej certyfikaty „Studia z przyszłością” będące prestiżową nagrodą ogólnopolską dla najlepszych kierunków kształcenia.

 

Podczas Konferencji poruszono tematy dotyczące współczesnych obszarów wpływających na zdrowie i bezpieczeństwo psychospołeczne młodych ludzi i nie tylko, m.in.: 

  • problemów i kryzysów psychicznych młodego pokolenia oraz ich przyczyn;
  • stresu w pracy edukatorów;
  • wpływu smartfonów na zdrowie i bezpieczeństwo psychospołeczne dzieci i młodzieży;
  • znaczenia Wspólnoty Anonimowych Alkoholików w przywracaniu bezpieczeństwa psychospołecznego rodziny;

W pierwszej sesji konferencji uczestnicy ze szczególnym zainteresowaniem wysłuchali wykładu eksperckiego dr Sylwii Rozenberg zatytułowanego „Zastosowanie hipoterapii w terapii traum”.

Podczas przerwy kawowej pojawiła się przestrzeń do dyskusji oraz zapoznania z ofertą Partnerów konferencji (m.in. Komendy Miejskiej Policji w Rybniku). Uczestnicy mieli także możliwość poznania oferty studiów podyplomowych prowadzonych w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu. 

Przerwie kawowej towarzyszyła studencka sesja plakatowa. Obrazy dotyczące zdrowia psychicznego wykonali studenci WSBiNoZ w Łodzi, natomiast postery stanowiące raporty z badań, wykonali studenci Filii w Rybniku.

 

Druga część wydarzenia rozpoczęła się wykładem gościa specjalnego konferencji-  dr Halszki Witkowskiej, zatytułowanym „Internet a zachowania samobójcze dzieci i młodzieży”. W wystąpieniu Ekspertka zwróciła uwagę na przyczyny prób samobójczych u dzieci i młodzieży, wskazała także wiele praktycznych rekomendacji związanych z profilaktyką samobójstw.

Zwieńczeniem konferencji był referat dotyczący niebezpiecznych relacji w sieci i ich prawnych konsekwencji. 

Następnie chętni uczestnicy mieli możliwość udziału w warsztatach dotyczących arteterapii oraz wyrażania emocji.

 

Dziękujemy serdecznie wszystkim Uczestnikom, Prelegentom, Gościom oraz Partnerom i Patronom Konferencji!

 

PATRONATY HONOROWE:

Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Rybnika

CKU Politechniki Śląskiej

 

PARTNERZY:

OHP w Rybniku

Fundacja „Eltrox” Razem Bezpieczniej

Wodzisławskie Centrum Kultury

GymCity

MOSiR Rybnik

Komenda Miejska Policji w Rybniku

Halo! Rybnik

 

PATRONI MEDIALNI:

Radio 90

Rybnik.com.pl

TVP KATOWICE

created by: Strony Internetowe Łódź