Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Filmy o Łodzi na 600-lecie Łodzi

« wróć
Projekcją "Ziemi obiecanej" Andrzeja Wajdy, w 48 rocznicę od premiery filmu, rozpoczął się projekt "Łódź w filmie" zorganizowany przez Centrum Dialogi z okazji 600-lecia Łodzi. Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi jest mecenasem tego projektu!
 
 
Najbardziej łódzki film obejrzeliśmy razem z uczniami VIII i XIII Liceum Ogólnokształcącego oraz oraz Seniorami Samorządowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
 
 
Celem projektu ŁÓDŹ W FILMIE jest promowanie produkcji filmowych, których akcja dzieje się w Łodzi oraz filmów dokumentalnych opowiadających o życiu łodzian. Kolejna projekcja już za miesiąc!
 
 
W ramach projektu odbędą się comiesięczne pokazy filmów, które kręcono w Łodzi, m.in. „Ziemia Obiecana” (Andrzej Wajda 1974), „Ida” (Paweł Pawlikowski 2013) , „Był Jazz” (Feliks Falk 1981), „Ucieczka z kina Wolność” (Wojciech Marczewski 1990), „Z miasta Łodzi” (K. Kieślowski, 1968), „Łódzka niedziela” (E. Pałczyński, 1962), „Łódź 550” (T. Stefanek, 1973), „Aleja Gówniarzy” (Piotr Szczepański, 2007) oraz etiud Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

created by: Strony Internetowe Łódź