Bezpłatne warsztaty w obszarze gender studies

Bezpłatne warsztaty w obszarze gender studies

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, wraz z pięcioma partnerami europejskimi zrzeszonymi w ramach programu Erasmus +, prowadzi obecnie projekt Gender 101. Projekt powstał, by przy pomocy innowacyjnych narzędzi edukacyjnych, pomóc rodzicom zyskać rozeznanie w pojęciach i zagadnieniach z obszaru gender diversity oraz przygotować ich do wspierania swoich różnorodnych płciowo bliskich. Celem zajęć jest przekazanie rzetelnej wiedzy oraz realnych narzędzi umożliwiających poradzenie sobie z potencjalnymi problemami, na jakie możemy natrafić wspierając dzieci doświadczające dyskryminacji ze względu na płeć lub orientację seksualną.

W ramach projektu Gender 101 organizujemy warsztaty skierowane do rodziców dzieci i osób młodych do 35 lat, zarówno w formie zdalnej jak i stacjonarnej (informacje poniżej). Oba wydarzenia są bezpłatne. Ponadto, spotkania dedykujemy wszystkim zainteresowanym wspomnianą tematyką nie tylko ze względów osobistych ale też zawodowych.

WARSZTATY W FORMIE ONLINE

Tytuł: Jak walczyć z uprzedzeniami i dyskryminacją ze względu na płeć w codziennych sytuacjach?  Warsztaty dla osób dorosłych

Data: 6 września 2023

Godzina: 17.00-19.00

Forma: Warsztaty on-line na platformie MS Teams, link dostępu uczestnicy otrzymają drogą mailową – niewymagana jest wcześniejsza instalacja platformy, wystarczający jest dostęp do przeglądarki internetowej.

Zagadnienia poruszane w trakcie warsztatów:

• O czym rozmawiamy, gdy rozmawiamy o płci? Podstawowe informacje dotyczące tożsamości płciowej i orientacji seksualnej.
  • Obalamy mity. Przegląd najczęściej pojawiających się stereotypów dotyczących płci i orientacji seksualnej oraz próba ich podważenia.
  • Główne problemy dzieci dyskryminowanych ze względu na płeć. Wspólne omawianie konkretnych sytuacji.
  • Jak okazać wsparcie? – praktyczne ćwiczenia.
  • Podsumowanie. Gdzie szukać wiedzy i pomocy.

Jeśli chcesz zarejestrować się na wydarzenie w formie zdalnej skorzystaj z linku: https://tiny.pl/cw6kg

WARSZTATY STACJONARNE

Tytuł: Różnorodność płciowa: rozumienie i wspieranie. Praktyczne warsztaty dla osób dorosłych.

Data: 16 września 2023

Godzina: 11.00-13.00

Forma: Warsztaty stacjonarne

Miejsce: Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Piotrkowska 278, 90-361 Łódź

Zagadnienia poruszane w trakcie warsztatów:

• Płeć, orientacja seksualna, tożsamość płciowa – jak się w tym połapać? Wyjaśniamy podstawowe terminy.
  • Coming out w rodzinie, czyli jak rozmawiać z bliskimi, by nie stali się obcy.
  • Język inkluzywny, czyli jak mówić, gdy brakuje nam słów.
  • Niewidzialna dyskryminacja, czyli o problemach, których nie dostrzegamy.
  • Wsparcie przede wszystkim, czyli o wyzwaniach, które czekają rodziców i nauczycieli osób niebinarnych i transpłciowych.

Jeśli chcesz zarejestrować się na wydarzenie w formie stacjonarnej skorzystaj z linku: https://tiny.pl/cw623

Wydajemy zaświadczenia udziału. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Kontakt mailowy do organizatora:

Koordynator: Monika Sujka m.sujka@wsbinoz.pl

Numer projektu: 2022-1-MT01-KA220-ADU-000086543