Film interaktywny

więcej

Start rekrutacji

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej
Prawo
więcej
Psychologia
więcej
Dietetyka
więcej
Kosmetologia
więcej
Pedagogika
więcej

PEN Period Empowerment Network

« wróć

Numer projektu: 602137-EPP-1-2018-1-NO-EPPKA2-CBY-ACPALA

Program: Erasmus + Cooperation for innovation and the exchange of good practices - Capacity Building in the field of Youth

Koordynator: TERRAM PACIS (Norway)

Czas trwania projektu: 1.12.2018 – 31.05.2021

wwwwww.terrampacis.org/projects/current-projects/period-empowerment-network

W wielu kręgach kulturowych opinia na temat menstruacji bywa krzywdząca i pokazuje to naturalne zjawisko jako nieczyste i stygmatyzujące. Wpływa to na sposób postrzegania go również przez same dziewczęta czy kobiety. Braki w edukacji menstruacyjnej są cały czas znaczące i wymagają uzupełnienia.

W rozbudowanym, międzynarodowym partnerstwie zrzeszającym organizacje z  różnych części świata takich jak: Norwegia, Portugalia, Grecja, Belgia, Hiszpania, Filipiny, Szwecja, Stany Zjednoczone, Uganda, Indie, Kenia czy Polska będziemy mieć szansę na wymianę zróżnicowanych doświadczeń i praktyk.

PERIOD Empowerment Network ma na celu poprawę wiedzy młodzieży, jej umiejętności i postaw dotyczących zdrowia menstruacyjnego i higieny, a także zwiększenia ich świadomości na temat kobiecego ciała, praktyk seksualnych, seksualności itp.

Projekt przyczynia się do działania na rzecz równości płci w Unii Europejskiej oraz wzmocnienia pozycji kobiet, gdzie prawa dziewcząt i kobiet są uznawane, cenione i szanowane przez wszystkich. Partnerstwo ma na celu reedukację społeczeństwa na temat miesiączki i zmianę pojmowania tego zjawiska, aby kobiety mogły funkcjonować bez piętna i dyskryminacji.

Ponadto projekt ma na celu podjęcie trudnego tematu jakim jest ograniczony dostęp do podstawowych udogodnień czy sanitarnych produktów menstruacyjnych oraz wiedzy o higienie menstruacyjnej. Są to zazwyczaj te same obszary, na których istnieje przyzwolenie czy wręcz zwyczaj wczesnych małżeństw, a dojrzewanie płciowe jest uważane za czas przejścia do dorosłości. Dziewczęta osiągające ten biologiczny próg zostają zakwalifikowane jako zdolne do małżeństwa, niezależnie od wieku.

 

Z kim współpracujemy?

 

- Terram Pacis - Norwegia

- Ensino E Investigacao E Administracao - Portugalia

- European Institute For Local Development - Grecja

- Erasmus Mundus Students And Alumni Association - Belgia

- De Innovación Emprendimiento Y Tecnologías - Hiszpania

- Samahan Pilipina Para Sa Reporma At Kaunlaran - Filipiny

- Hello Youth Örkelljunga - Szwecja

- Society For Menstrual Cycle Research - USA

- Volunteer Action For Change Kenya - Kenia

- Uganda Youth Skills Training Organization - Uganda

- Disha International Foundation Trust - Indie

 

Jak się z nami skontaktować?

Kontakt do koordynatora krajowego: a.mendelbaum@wsbinoz.pl 

created by: Strony Internetowe Łódź