Rekrutacja trwa!

więcej

Psychologia

więcej

Prawo

więcej

Kryminologia

więcej
Studia podyplomowe
więcej
Psychologia
więcej
Dietetyka
więcej
Kosmetologia
więcej
Pedagogika
więcej
Przeniesienie z innej uczelni
więcej

Fotorelacja z zajęć praktycznych słuchaczy studiów podyplomowych z zakresu podologii

« wróć

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć praktycznych słuchaczy studiów podyplomowych z zakresu podologii. W pierwszym semestrze studiów studenci zdobywali wiedzę teoretyczną. Teraz uczą się, jak wykorzystać nabyte umiejętności w praktyce i przyjmują pierwszych pacjentów. W pracowni podologicznej pod czujnym okiem doświadczonego podologa studenci wykonują pedicure leczniczy i udzielają porad, jak prawidłowo pielęgnować stopy. Podczas zajęć praktycznych studenci nabywają kompetencji do wykonywania zabiegów związanych z wrastającymi paznokciami, usuwaniem hiperkeratozy i modzeli, rekonstrukcji uszkodzonej płytki paznokciowej, zakładania klamer korygujących, ortotyki, stosowania drenażu limfatycznego kończyn dolnych, a także innych technik masażu poprawiających kondycję stóp i nóg.

 

Zajęcia na studiach podyplomowych z zakresu podologii trwają dwa semestry i odbywają się w systemie w weekendy w godz. od 8.00 do 17.30 w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu.

 

Absolwenci tego kierunku przygotowani są do pracy min.: w sanatoriach, domach opieki społecznej i hospicjach, ośrodkach i gabinetach odnowy biologicznej, gabinetach masażu, w fitness – centrach, w gabinetach stopy cukrzycowej i trudno gojących się ran, w gabinetach podologicznych i kosmetycznych, w poradniach i gabinetach rehabilitacyjnych.

 

Biorąc pod uwagę rozwój podologii oraz deficyt na rynku, na specjalistów z tej dziedziny, ukończenie tej specjalności znacznie zwiększy atrakcyjność absolwenta na rynku pracy i ułatwi znalezienie satysfakcjonującej pracy.

created by: Strony Internetowe Łódź