Wysokie stypendia z MON

więcej

Rekrutacja trwa

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej
Prawo
więcej
Psychologia
więcej
Dietetyka
więcej
Kosmetologia
więcej
Pedagogika
więcej

Warsztaty on-line dla rodziców - Wspieranie rozwoju społecznego dziecka

« wróć

Projekt FAS ma na celu zapobieganie przedwczesnemu kończeniu nauki i promowanie różnorodności w środowisku uczenia się, zapewnienie edukacyjnego sukcesu dzieci w szkole podstawowej, w szczególności tych, które mieszkają na obszarach zagrożonych i/lub na obszarach o mniejszych możliwościach. Działania realizowane w ramach projektu mają zapobiegać przedwczesnemu kończeniu nauki i zachęcić uczniów do wyboru odpowiedniego kierunku studiów w przyszłości, jak również mają za zadanie promować poszanowanie różnorodności, tolerancji i włączenia w środowisko szkolne.

Ramowy program warsztatów:

  1. Etapy rozwoju społecznego dziecka
  2. Przekonania oraz postawy wobec ludzi i świata  - ćwiczenia rozwojowe dla rodziców/opiekunów
  3. Co jest ważne w mądrym wspieraniu rozwoju społecznego dziecka?
  4. Pytania, wątpliwości, refleksje.


Każdy uczestnik otrzyma po zakończeniu warsztatu materiały warsztatowe oraz zestaw ćwiczeń rozwojowych do zrealizowania z dzieckiem celem wsparcia Jego rozwoju emocjonalnego i kompetencji społecznych.

Wszystkie osoby uczestniczące otrzymają certyfikat uczestnictwa w warsztatach.

 

PROWADZĄCY:

Dorota Piskorska - psycholożka, socjoterapeutka, tutorka, absolwentka studiów podyplomowych w zakresie Metody wspierania relacji międzyludzkich - coaching życiowy (UŁ); w latach 2008 -2014 socjoterapeutka w Środowiskowej Świetlicy Socjoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży, psycholożka i socjoterapeutka w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii nr 1 w Łodzi, tutorka podczas czterech edycji Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja, trenerka prowadząca warsztaty z programu polityki zdrowotnej pn. "Program zapobiegania zaburzeniom depresyjnym dla dzieci i młodzieży".

 

DATA: 9 GRUDZIEŃ 2020

 

GODZINA: 17:00 – 19:30

 

MIEJSCE: platforma Microsoft TEAMS (link do wydarzenia zostanie przesłany po rejestracji, najpóźniej na dwa dni przed planowanym szkoleniem)

 

ZAPISY ON-LINE: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSemUrT_tUbwfK_CIS9nF1WFkcNKk6Zg1KrOH6j1uPfwbIWeUg/viewform

 

Warsztat w wersji audio. 

created by: Strony Internetowe Łódź