Wysokie stypendia z MON

więcej

Rekrutacja trwa

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej
Prawo
więcej
Psychologia
więcej
Dietetyka
więcej
Kosmetologia
więcej
Pedagogika
więcej

Warsztaty on-line dla rodziców - Inteligencja Emocjonalna

« wróć

Projekt FAS ma na celu zapobieganie przedwczesnemu kończeniu nauki i promowanie różnorodności w środowisku uczenia się, zapewnienie edukacyjnego sukcesu dzieci w szkole podstawowej, w szczególności tych, które mieszkają na obszarach zagrożonych i/lub na obszarach o mniejszych możliwościach. Działania realizowane w ramach projektu mają zapobiegać przedwczesnemu kończeniu nauki i zachęcić uczniów do wyboru odpowiedniego kierunku studiów w przyszłości, jak również mają za zadanie promować poszanowanie różnorodności, tolerancji i włączenia w środowisko szkolne.

Inteligencja emocjonalna to zdolności rozpoznawania przez nas naszych własnych uczuć i uczuć innych, zdolności motywowania się i kierowania emocjami zarówno naszymi własnymi, jak i osób, z którymi łączą nas więzi. Należy do nich pięć podstawowych kompetencji emocjonalnych i społecznych: samoświadomość; samoregulacja; motywacja; empatia; umiejętności społeczne.

Ramowy program warsztatów:

  1. Powitanie
  2. Co to jest inteligencja emocjonalna? Komponenty inteligencji emocjonalnej wg. Daniela Golemana.
  3. Rola inteligencji emocjonalnej w rozwoju kompetencji społecznych u  dziecka.
  4. Jak rodzic może wspierać rozwój emocjonalny dziecka - praktyczne ćwiczenia.
  5. Pytania, komentarze, refleksje.

Każdy uczestnik otrzyma po zakończeniu warsztatu materiały warsztatowe oraz zestaw ćwiczeń rozwojowych do zrealizowania z dzieckiem celem wsparcia Jego rozwoju emocjonalnego i kompetencji społecznych.

Wszystkie osoby uczestniczące otrzymają certyfikat uczestnictwa w warsztatach.

 

PROWADZĄCY:

Dorota Piskorska - psycholożka, socjoterapeutka, tutorka, absolwentka studiów podyplomowych w zakresie Metody wspierania relacji międzyludzkich - coaching życiowy (UŁ); w latach 2008 -2014 socjoterapeutka w Środowiskowej Świetlicy Socjoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży, psycholożka i socjoterapeutka w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii nr 1 w Łodzi, tutorka podczas czterech edycji Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja, trenerka prowadząca warsztaty z programu polityki zdrowotnej pn. "Program zapobiegania zaburzeniom depresyjnym dla dzieci i młodzieży".

 

DATA: 25 LISTOPAD 2020

GODZINA: 17:00 – 19:30

MIEJSCE: platforma Microsoft TEAMS (link do wydarzenia zostanie przesłany po rejestracji, najpóźniej na dwa dni przed planowanym szkoleniem)

ZAPISY ON-LINE: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc59e-aoWmQNRf58nB5asadsO4blJe7lm64WNIOlPzltQhV5g/viewform?usp=pp_url

 

Warsztat w wersji audio.

created by: Strony Internetowe Łódź