Wysokie stypendia z MON

więcej

Rekrutacja trwa

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej
Prawo
więcej
Psychologia
więcej
Dietetyka
więcej
Kosmetologia
więcej
Pedagogika
więcej

Warsztaty dla dzieci i młodzieży w ramach projektu FAS

« wróć

Projekt FAS ma na celu zapobieganie przedwczesnemu kończeniu nauki i promowanie różnorodności w środowisku uczenia się, zapewnienie edukacyjnego sukcesu dzieci w szkole podstawowej, w szczególności tych, które mieszkają na obszarach zagrożonych i/lub na obszarach o mniejszych możliwościach. Działania realizowane w ramach projektu mają zapobiegać przedwczesnemu kończeniu nauki i zachęcić uczniów do wyboru odpowiedniego kierunku studiów w przyszłości, jak również mają za zadanie promować poszanowanie różnorodności, tolerancji i włączenia w środowisko szkolne.

 

PROWADZĄCY:

Dorota Piskorska - psycholożka, socjoterapeutka, tutorka, absolwentka studiów podyplomowych w zakresie Metody wspierania relacji międzyludzkich - coaching życiowy (UŁ); w latach 2008 -2014 socjoterapeutka w Środowiskowej Świetlicy Socjoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży, psycholożka i socjoterapeutka w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii nr 1 w Łodzi, tutorka podczas czterech edycji Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja, trenerka prowadząca warsztaty z programu polityki zdrowotnej pn. "Program zapobiegania zaburzeniom depresyjnym dla dzieci i młodzieży".

 

Warunkiem uczestnictwa warsztatach jest załączenie do formularza zgłoszeniowego pisemnej zgody rodziców lub opiekunów prawnych.

WARSZTATY WZMACNIAJĄCE DLA DZIECI W WIEKU 9-12 LAT - „Lubię Siebie”

Ramowy program warsztatów „Lubię Siebie”:

 1. Wzajemne poznanie się dzieci, ćwiczenia integracyjne.
 2. Odkrywanie swoich super mocy czyli co lubię, co mam fajnego w sobie, a co lubię u innych.
 3. Rozmowy o kolegowaniu/koleżankowaniu się oraz wspólne stworzenie dekalogu dobrego kumpla/kumpeli.
 4. Gra edukacyjna z zagadka kryminalną w tle, która nam powie o nas i o tym jakie relacje każdy z nas buduje z innymi.
 5. Podsumowanie i pożegnanie
 6. Wszystkie osoby uczestniczące w warsztacie otrzymają certyfikat uczestnictwa.

DATA: 27 STYCZEŃ 2021

GODZINA: 17:00 – 18:30

MIEJSCE: platforma Microsoft TEAMS (link do wydarzenia zostanie przesłany po rejestracji oraz zgody rodzica na udział dziecka w warsztatach, najpóźniej na 1 dzień przed planowanym szkoleniem)

ZAPISY ON-LINE: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSev5cWqym-LCoWzrxTiO7KRccfw7fvUmQBOr_gjbYpYPUGU4w/viewform?usp=pp_url

WARSZTATY ROZWOJOWE DLA MŁODZIEŻY 13-16 LAT - „Lubię Siebie i Innych”

Ramowy program warsztatów „Lubię Siebie i Innych”:

 1. Wzajemne poznanie się uczestniczek/ów, przełamywanie lodów, ćwiczenia integracyjne.
 2. Co lubię, co mam fajnego w sobie, a co lubię u innych? Jakie są moje pasje, zainteresowania, zdolności, o czym marzę?
 3. Co to właściwie są emocje i jak je rozpoznać i nazwać? A przede wszystkim: po co nam one? Poszukamy sposobów na rozpoznawanie tego, co w nas siedzi i porozmawiamy o tym, co nam komunikują różne uczucia. 
 4. Co robić, kiedy w środku mnie budzi się złość? Jak okiełznać szkolny stres? Jak reagować, kiedy ogarnia mnie bezsilność, smutek lub wstyd? Poszukamy konstruktywnych sposobów na rozładowanie tych małych emocjonalnych kumulacji. 
 5. Wspólne podsumowanie spotkania i pożegnanie.

DATA: 3 LUTY 2021

GODZINA: 17:00 – 18:30

MIEJSCE: platforma Microsoft TEAMS (link do wydarzenia zostanie przesłany po rejestracji oraz zgody rodzica na udział dziecka w warsztatach, najpóźniej na 1 dzień przed planowanym szkoleniem)

ZAPISY ON-LINE: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfWTyMApj28N-oG_UlaI9kwuRzYpMUA9RvhEmsRBcoa5ae9vw/viewform?usp=pp_url

created by: Strony Internetowe Łódź