Wysokie stypendia z MON

więcej

Rekrutacja trwa

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej
Prawo
więcej
Psychologia
więcej
Dietetyka
więcej
Kosmetologia
więcej
Pedagogika
więcej

Przyjmujemy zgłoszenia do współpracy dla edukatorów i szkoleniowców osób dorosłych!

« wróć

Szanowni Państwo!

W ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego Build your future piece by piece zapraszamy do współpracy edukatorów, pedagogów, nauczycieli i trenerów pracujących z osobami dorosłymi.

Projekt BuildIt! ma na celu wspieranie edukatorów, poprzez podnoszenie i rozwijanie ich umiejętności oraz doskonalenie metod i narzędzi nauczania dzięki efektywnemu wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań. Partnerstwo będzie rozwijać nowatorskie działania w oparciu o metodologię Building Based Upskilling (BBU), która odwołuje się do innowacyjnego i interaktywnego podejścia do nauczania, opartego na wykorzystaniu klocków, puzzli i innych materiałów, z których można tworzyć i budować w celu konceptualizacji i wizualizacji abstrakcyjnych pojęć. W pierwszym etapie opracowano podręcznik podzielony na dwanaście modułów, które wyjaśnią, jak rozwijać podstawowe umiejętności znane jako ""kompetencje przekrojowe"".

Współpraca w ramach projektu jest podzielona na dwa etapy:

 

  • Szkolenie

Trwający kilka godzin kurs obejmie prezentację projektu, metodologii oraz zaprojektowanych dla dorosłych odbiorców aktywności. Szkolenie będzie miało formę hybrydową i potrwa 12 godzin dydaktycznych;

Program szkolenia:

29.VI.2021 – godz. 15.30 – 17.30 – Prezentacje projektu oraz głównych treści i założeń metodologii BBU - spotkanie on-line (oraz praca indywidualna – zapoznanie się z podręcznikiem opracowanym w ramach projektu)

30.VI.2021 – godz. 15.30 – 18.30 – Warsztat – Wybrane Kompetencje Przekrojowe – propozycja ćwiczeń cz. I (spotkanie w siedzibie uczelni)

01.VII.2021 – godz.15.30 – 18.30 – Warsztat – Wybrane Kompetencje Przekrojowe – propozycja ćwiczeń cz. II (spotkanie w siedzibie uczelni)

Część realizowana na żywo odbędzie się w Łodzi w siedzibie uczelni, ul. Piotrkowska 278.

Uczestnicy biorący udział w szkoleniu otrzymają zaświadczenie.

Szkolenie będzie realizowane w języku polskim, jednak materiały szkoleniowe są w języku angielskim. Dla każdego uczestnika zapewniamy materiały do pilotażu w postaci klocków.

 

  • Pilotaż (VIII-XI.2021)

Drugim etapem współpracy w projekcie jest pilotaż kilku ćwiczeń (1 lub 2 w zależności od możliwości) z własną grupą 10 osób.

 

Warunki udziału w projekcie:

- uczestnik musi podpisać listę obecności na szkoleniu oraz dostarczyć wypełnioną ankietę z informacją zwrotną po przebyciu szkolenia;

- kandydat musi dysponować grupą 10 osób dorosłych (lub więcej) z którą będzie mógł przetestować metodologię zaprezentowaną na szkoleniu w dalszym etapie działania (pilotaż w okresie od sierpnia do listopada 2021), dostarczyć wypełnione formularze z informacjami zwrotnymi od uczestników oraz listy obecności z podpisami i zdjęcia zrobione podczas aktywności (mogą być to zdjęcia bez widocznych twarzy uczestników);

- mile widziane osoby, które współpracują z następującymi grupami osób dorosłych: NEETs z wykształceniem wyższym, NEETs z niskimi kwalifikacjami, imigranci, osoby z niskimi kwalifikacjami, dorośli dotknięci ubóstwem i/ lub społecznym wykluczeniem

Współpraca w projekcie zostanie określona umową zleceniem pomiędzy uczestnikiem a Wyższą Szkołą Biznesu i Nauk o Zdrowiu.

 

Zapisy

Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego znajdującego się pod linkiem https://forms.gle/LS2Fx4iQaaDSUm9n8  do dnia 25.06.2021.

Liczba miejsc ograniczona!

W razie pytań proszę o kontakt:

Aneta Orska

a.orska@wsbinoz.pl

tel. 695 380 442

created by: Strony Internetowe Łódź