Wysokie stypendia z MON

więcej

Rekrutacja trwa

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej
Prawo
więcej
Psychologia
więcej
Dietetyka
więcej
Kosmetologia
więcej
Pedagogika
więcej

Period Empowerment Network - newsletter projektowy

« wróć

W skali globalnej szacuje się, że około 1,9 miliarda kobiet czyli około 26% światowej populacji miesiączkuje. Każda z kobiet ma okres przez średnio 65 dni w roku. Chociaż miesiączka jest normalną funkcją ciała i oznaką zdrowia reprodukcyjnego, dostępnych jest niewiele rozwiązań pozwalających radzić sobie z menstruacją; ponadto ignorancja i uprzedzenia związane z okresem wpływają na zdrowie wielu kobiet i prowadzą do frustracji.

Brak niedrogich produktów higienicznych i stosowanie materiałów o niskiej jakości predysponują kobiety do zwiększonego ryzyka zakażeń układu moczowo-płciowego, w tym bakteryjnego zapalenia pochwy. W niektórych sytuacjach, głównie w krajach o niskich i średnich dochodach, miesiączka może wpływać na edukację dziewcząt, czynić kobiety celem przemocy seksualnej lub przymusu, a także wpływać na zatrudnienie lub doświadczenia zawodowe kobiet.

Ponadto brak wody, urządzeń sanitarnych i higieny, nieodpowiednia edukacja, a także słaba infrastruktura w zakresie usuwania odpadów budzą obawy o zdrowie publiczne, zwłaszcza wśród uczennic. W kilku krajach wzrosła liczba inicjatyw politycznych, projektów i interwencji mających na celu edukację menstruacyjną i dystrybucję produktów higienicznych, aby utrzymać dziewczęta w szkole. Żeby umożliwić takim organizacjom podejmowanie świadomych decyzji, potrzebne są informacje na temat pełnego zakresu świadomości menstruacyjnej.

W związku z tym zbliżający się kurs szkoleniowy „Ścieżki do upodmiotowienia w świadomości w zakresie zdrowia menstruacyjnego” będzie miał na celu wzmocnienie zdolności osób pracujących z młodzieżą do integracji, radzenia sobie z menstruacją i higieną menstruacyjną. Poprzez warsztaty uczestnicy zdobędą umiejętności tworzenia menstruacyjnych przestrzeni dyskusyjnych z chłopcami i mężczyznami, ale zwłaszcza z dziewczętami i kobietami radzącymi sobie z tym zagadnieniem.
więcej

created by: Strony Internetowe Łódź