Wysokie stypendia z MON

więcej

Rekrutacja trwa

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej
Prawo
więcej
Psychologia
więcej
Dietetyka
więcej
Kosmetologia
więcej
Pedagogika
więcej

CHOICE - Badania na temat uzależnienia

« wróć

CHOICE - Badania na temat uzależnienia od narkotyków, technologii/Internetu i hazardu oraz zarządzania emocjami w określonych sytuacjach życia codziennego

W ramach europejskiego projektu edukacyjnego CHOICE, Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu realizowała, wspólnie z partnerami projektu, badania mające na celu uzyskanie informacji na temat uzależnienia od narkotyków, technologii/Internetu i hazardu oraz zarządzania emocjami w określonych sytuacjach życia codziennego. W tym celu zastosowano studium przypadku oraz ocenę, jakie są główne czynniki, sytuacje i emocje, które mogą zwiększyć ryzyko uzależnienia.
W badaniu wzięło udział łącznie 250 uczniów (133 chłopców i 117 dziewcząt).  Ankieta została przeprowadzona w sześciu krajach: w Danii, Irlandii, Włoszech, Polsce, Hiszpanii i Słowenii. W każdym kraju przeprowadzono ankietę wśród co najmniej 40 uczniów w wieku 12-19 lat. Badania ankietowe zostały zrealizowane we współpracy z różnymi organizacjami młodzieżowymi  i szkołami, na różnych poziomach edukacji: gimnazjum, liceum i technikum, aby dotrzeć do jak największej i zróżnicowanej grupy uczniów. Co więcej szkoły i organizacje biorące udział w  badaniach znajdowały się zarówno na obszarach wiejskich jak i miejskich.
 
Szczegółowy raport będzie dostępny na stronie internetowej projektu oraz na platformie edukacyjnej.

created by: Strony Internetowe Łódź