Wysokie stypendia z MON

więcej

Rekrutacja trwa

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej
Prawo
więcej
Psychologia
więcej
Dietetyka
więcej
Kosmetologia
więcej
Pedagogika
więcej

3 Spotkanie partnerskie Neuropedagogy

« wróć

4 i 5 października 2021 Uniwersytet w Patras był wirtualnym gospodarzem spotkania. Ze względu na ponownie przybierającą na sile pandemię Covid 19, trzecie międzynarodowe spotkanie partnerskie "Neuropedagogy" odbyło się zamiast w greckim Patras na ekranach naszych komputerów czyli w trybie online. Partnerzy w ciągu dwóch dni prowadzili interaktywny, oparty na współpracy, kreatywny i znaczący dialog.

Uniwersytet w Patras przedstawił uczestnikom z Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Fundacion Universitat Jaume I-Empresa, Innetica, UC Limburg, UC Leuven i "Angel Kanchev" University of Ruse swoją ojczyznę - Grecję. Za pomocą interaktywnej prezentacji kulturowej greccy koledzy połączyli twierdzenia neuropedagogiki z dźwiękami, obrazami, tańcami i smakami swojego kraju, starając się w ten sposób zniwelować fizyczny dystans, jaki dzielił partnerów. Wyszło doskonale!

Pierwszy dzień poświęcony był metodologii szkolenia w ramach projektu. Podczas pierwszego dnia UC Leuven zaprezentował pomysły i opcje dotyczące metodologii oraz implikacje dla struktury programu szkoleniowego. Następnie odbyła się owocna dyskusja pomiędzy partnerami. Struktura i zawartość modułów szkoleniowych zostały zdefiniowane, a każdy z partnerów wziął na siebie odpowiedzialność za wkład w projektowanie i rozwój poszczególnych modułów.

Drugiego dnia skupiono się na dyskusji o platformie internetowej projektu, która będzie zawierała kurs "Metoda dydaktyczna oparta na neuronauce" oraz społeczności wykładowców szkolnictwa wyższego. Uniwersytet w Patras, jako lider tego zadania, był organizatorem drugiego dnia. Na początku poproszono każdego z partnerów o przedstawienie dwóch przykładów z tzw. dobrych praktyk czyli innych platform projektowych, które mogłyby być tutaj zastosowane. Ponadto, wszyscy partnerzy byli aktywnie zaangażowani wg metodologii flipped classroom. Wspólny dashboard był okazał się niezwykle pomocny, to tutaj zebrano pomysły wszystkich partnerów na temat środowiska technologicznego i funkcjonalności platformy.

W rezultacie, możemy powiedzieć, że metodologia szkolenia projektu Neuropedagogy oraz projekt wstępny platformy i społeczności są już w procesie opracowania. Ponadto, kolejne zadania i spotkania zostały zdefiniowane.

created by: Strony Internetowe Łódź