Studenci kosmetologii na Konferencji

Za nami jedno z najważniejszych wydarzeń na naszej Uczelni! W Medyku spotkały się studentki kosmetologii z całej Polski, by przedstawić wyniki swoich badań i przeprowadzonych doświadczeń w dziedzinie kosmetologii.

Prelegenci omówili między innymi tematy substancji szkodliwych w kosmetykach, problematyki chorób alergicznych, wykorzystania komórek macierzystych w pielęgnacji skóry, czy rozpoznawania nieprawidłowości w obrębie owłosionej skóry głowy.

Spośród przedstawionych prezentacji, Jury wyłoniło trzy najlepsze prelekcje i przyznało nagrody:

I miejsce: "Porównanie aktywności antyoksydacyjnej alkoholowych wyciągów wybranych części czereśni oraz truskawek" - Sylwia Gajewska, Joanna Siemak, Studenckie Koło Naukowe przy Katedrze Chemii Kosmetycznej i Farmaceutycznej, Pomorski Uniwersytet Medycznych w Szczecinie

II miejsce: "Fotostarzenie - wpływ promieniowania słonecznego na skórę"- Paulina Maj, Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku

III miejsce: "Wykorzystanie komórek macierzystych w pielęgnacji skóry problematycznej" - Adrianna Kołosza, Naukowo-badawcze Koło Kosmetologii Medycznej Kos-Med, WSBiNoZ

Konferencji towarzyszyły wykłady eksperckie poświęcone prezentacji najnowszych osiągnięć z dziedziny kosmetologii.

Uczestnicy mogli także zapoznać się z produktami i usługami Partnerów Konferencji firm: Yves Rocher Polska, Klapp Cosmetics, Delia , La Squalana, Simildiet, IQNails.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Prelegentom, Uczestnikom, Gościom Specjalnym, Patronom Honorowym, Sponsorom i Patronom Medialnym. W szczególności dziękujemy za Patronat Honorowy Pani Prezydent Łodzi Hannie Zdanowskiej, patronom medialnym: LNE, Kosmetologia Estetyczna, Beauty Forum.

Dziękujemy za nieoceniony wkład merytoryczny i organizacyjny wykładowcom naszej Uczelni: mgr Annie Drobnik, dr Katarzynie Malinowskiej, dr Aleksandrze Słodkiej oraz dr Marcie Klimczyk-Caryk.

Do zobaczenia za rok!