Rekrutacja trwa!

więcej

Psychologia

więcej

Prawo

więcej

Kryminologia

więcej
Studia podyplomowe
więcej
Psychologia
więcej
Dietetyka
więcej
Kosmetologia
więcej
Pedagogika
więcej
Przeniesienie z innej uczelni
więcej

Ruszył projekt "Zdrowe dziecko - zdrowy dorosły"

« wróć

Goście, prelegenci, dyrektorzy, nauczyciele szkół i placówek oświatowych powiatu pabianickiego wzięli udział w Konferencji Inaugurującej Projekt "Zdrowe dziecko - zdrowy dorosły. Stop cukrowemu tsunami".

 

Autorami i realizatorami przedsięwzięcia są: Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego w Pabianicach oraz Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi. Projekt już cieszy się dużym zainteresowaniem, o czym świadczyła liczna grupa uczestników Konferencji.

 

Spotkanie, zorganizowane w gościnnych wnętrzach Młodzieżowego Domu Kultury w Pabianicach, zaszczycili swoją obecnością:

 

Pan Florian Wlaźlak - Przewodniczący Rady Powiatu Pabianickiego, Pani Gabriela Wenne-Błażyńska - Wicestarosta Powiatu Pabianickiego, Pan Waldemar Boryń - Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Pabianice, Pani Ewa Smuga - Zastępca Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Gospodarczych Urzędu Miasta Pabianice.

 

PODNiDM reprezentowała Pani Dyrektor Małgorzata Biegajło, a Uczelnię JM Rektor prof. WSBiNoZ dr hab. Wojciech Welskop.

Uczestnicy Konferencji poznali główne cele i program realizacji projektu (dr Natalia Wittek-Smorąg, WSBiNoZ), a także wysłuchali wykładów dotyczących wychowania zdrowotnego w edukacji w Polsce (prof. WSBiNoZ dr Teresa Janicka-Panek), psychologicznych przyczyn nadmiernego jedzenia (dr Agnieszka Gutowska-Wyka, WSBiNoZ) oraz błędów żywieniowych u dzieci i jego konsekwencji (mgr Agnieszka Caban i mgr Paulina Konrad, WSBiNoZ).

 

O projekcie:

Celem projektu jest

- ocenić aktualny sposób żywienia w przedszkolu i w żłobku oraz wdrożyć zmiany w żywieniu dzieci w tych placówkach

- zapoznać nauczycieli, intendentów i kucharzy pracujących w tych placówkach, z najnowszymi zaleceniami prawidłowego odżywiania się dzieci w poszczególnych grupach wiekowych oraz ze skutkami zdrowotnymi złych nawyków żywieniowych

 - zwiększyć świadomość wśród dzieci, rodziców i ich dziadków z zasadami prawidłowego odżywiania się oraz z konsekwencjami zdrowotnymi złych zachowań żywieniowych

- zmienić nawyki żywieniowe u dzieci ich rodzin oraz pracowników żłobka i przedszkoli.

- promować zajęcia ruchowe wśród dzieci i ich rodziców

Od najbliższego poniedziałku (25 listopada) dietetycy z naszej Uczelni rozpoczną szkolenia, seminaria i warsztaty praktyczne z pracownikami wybranych żłobków i przedszkoli w Pabianicach, dotyczące zdrowych nawyków żywieniowych.


Podsumowanie efektów programu planowane jest na czerwiec 2020 r.

 

Projekt odbywa się pod Honorowym Patronatem:

 

Starosty Pabianickiego  - Pana Krzysztofa Habura, Prezydenta Miasta Pabianic – Pana Grzegorza Mackiewicza oraz Instytutu Żywności i Żywienia.

 

 

 

created by: Strony Internetowe Łódź