Rodacy Bohaterom

Studenci Pedagogiki z Filii Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Rybniku wsparli szczytną akcję "Rodacy - Bohaterom". We współpracy z uczniami, nauczycielami ZST w Wodzisławiu Śląskim oraz harcerzami zorganizowali zbiórkę darów dla Weteranów i Naszych Rodaków, żyjących na Kresach. Produkty przekazano już do koordynatora projektu i wkrótce trafią one do potrzebujących.

"Rodacy - Bohaterom" to akcja stworzona w 2010 r. przez Stowarzyszenie Odra-Niemen. Celem projektu jest nie tylko zbiórka darów dla Weteranów, ale przede wszystkim pielęgnowanie pamięci o Naszych Rodakach, którzy z różnych powodów po II wojnie światowej zostali za wschodnią granicą. To także szeroki obszar edukacji historycznej, dbanie o polskie kwatery na Kresach, współpraca ze środowiskiem kombatantów w Polsce i poza jej granicami.

Dziękujemy Studentom i wszystkim uczestnikom zbiórki za piękną inicjatywę!

Chwała Bohaterom - Cześć Ich Pamięci!

Więcej informacji o Akcji:

Rodacy - Bohaterom