Prawa dziecka oczami dziecka

Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, który obchodzony jest 20 listopada, Instytut Nauk Społecznych WSBiNoZ we współpracy z Przedszkolem Miejskim nr 106 w Łodzi zorganizował warsztaty przybliżające tę tematykę.

Przedszkolaki wzięły udział w zabawach i konkursach oraz wykonywały prace plastyczne związane z prawami dzieci, tolerancją i wzajemnym szacunkiem.

W ramach promowania znaczenia praw dzieci wśród nauczycieli, rodziców, studentów i samych dzieci Przedszkole podjęło współpracę z UNICEF, w związku z tym wszystkie działania tego dnia miały „kolor niebieski”.

Obchodzony na cały świecie Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka upamiętnia uchwaloną w w 1959 roku Deklarację Praw Dziecka, a także Konwencję o Prawach Dziecka z 1989 r. Oba dokumenty powstały, aby zapewnić jak najlepszą ochronę i opiekę wszystkim dzieciom.