Wesołych Świąt

I Ogólnopolska Konferencja Naukowych Kół Kosmetologicznych

Drodzy Studenci,

serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w  I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowych Kół Kosmetologicznych, która odbędzie się w dniu 26 października 2018 r. (piątek) w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi.

Koszt udziału w konferencji:

• 50 zł (dla studentów Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowi w Łodzi),
  • 100 zł  (pozostałe osoby) .

Potwierdzeniem zgłoszenia jest dokonanie opłaty do dnia 18 października 2018 r. Ilość miejsc jest ściśle ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Nr konta: 91 1090 2705 0000 0001 0659 3162 (w tytule przelewu prosimy wpisać: I Ogólnopolska Konferencja Naukowych Kół Kosmetologicznych, imię i nazwisko).

UWAGA:

• cena szkolenia obejmuje: materiały szkoleniowe, przerwy kawowe i lunch,
  • wszyscy uczestnicy otrzymają imienne certfikaty uczestnictwa,
  • studenci uczestniczący w konferencji są automatycznie zwolnieni z zajęć dydaktycznych.

Studenckie Koło Naukowe Młodych Kosmetologów działające przy Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

W razie pytań prosimy o kontakt: m.klimczyk@medyk.edu.pl

Komitet Naukowy:

dr Katarzyna Malinowska Dyrektor Instytutu Kosmetologii WSBiNoZ

dr Aleksandra Słodka Z-ca Dyrektora Instytutu Kosmetologii WSBiNoZ

mgr Anna Drobnik Wicekanclerz ds. rozwoju Kierunku Kosmetologia WSBiNoZ

dr Marta Klimczyk-Caryk Opiekun Studenckiego Koła Naukowego WSBiNoZ

PLAN KONFERENCJI:

9.15-9.45 – Rejestracja uczestników, rozpoczęcie konferencji

PANEL EKSPERCKI cz. I

• 9.45 – 10.15  Nowe spojrzenie na mikrobiom. Równowaga flory bakteryjnej skóry jako niezbędny element procedur zabiegowych wykorzystywanych w terapii przewlekłych problemów skórnych,  mgr Sylwia Wójcik (Bielenda Professional)
  • 10.15 – 10.45 Woda - źródło wiecznej młodości! Czyli kilka słów o prawidłowym nawilżaniu skóry. Hydra Plants - nowość w portfolio marki Herla, mgr Agata Krawczyńska (Herla)
  • 10.45 – 11.15  Wizja, pasja i zaangażowanie – Tak rodzi się sukces, Alicja Lewandowska (BeautyNova Centrum Dystrybucji i Kształcenia mgr kosmetologii Lucyny Sodol)
  • 11.15 – 11.30 – Przerwa kawowa

PANEL STUDENCKI cz. I

• 11.30-11.45 Nanometale w nowoczesnych kosmetykach, Andrii Skhabitskyi (Społeczna Akademia Nauk, Łódź)
  • 11.45-12.00 Światło LED – najnowsze osiągnięcia naukowe w kosmetologii, Monika Cieślak, Marzena Kurda (Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, Łódź)
  • 12.00-12.15 Pielęgnacja skóry dojrzałej, Magdalena Śmigiel (Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, Łódź)
  • 12.15-12.30 Onkokosmetyka, Magdalena Betlejewicz, Julia Walasiewicz (Wyższa Szkoła Zarządzania w Gdańsku, Gdańsk)
  • 12.30-12.45 Naturalna mikroflora skóry a choroby skóry, Magdalena Wróbel (Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, Łódź)
  • 12.45-13.00 Współczesna metoda dynamicznego plastrowania w podologii, Izabela Stawikowska (Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, Łódź)
  • 13.00 – 13.45 – Lunch

PANEL STUDENCKI cz. II

• 13.45-14.00 Aplikacja kwasu hialuronowego u onkologicznie chorych , Tetiana Levadna (Społeczna Akademia Nauk, Łódź)
  • 14.00-14.15 Badanie świadomości społeczeństwa odnośnie wpływu promieniowania UV na skórę, Zuzanna Przybylak (Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej, Poznań)
  • 14.15-14.30 Kosmetolog w obliczu zakażenia wirusem HIV, Weronika Malczewska (Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, Łódź)
  • 14.30-14.45 Manicure hybrydowy - współczesne udogodnienie, czy inicjator uczuleń, Patrycja Płażewska (Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, Łódź)
  • 14.45-15.00 Depilacja laserowa, Magdalena Kalemba, Małgorzata Kazimierczak (Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, Łódź)

PANEL EKSPERCKI cz. II

• 15.00 – 15.30 Synergiczne działanie innowacyjnych peptydów i kwasów organicznych w zabiegach o wysokiej aktywności biologicznej silnie przeciwdziałający na chrono i fotostarzenie skór dojrzałych, mgr Monika Bogdańska (Fenice Sp. z o.o.)
  • 15.30 – 16.00  Patenty na zdrową skórę-innowacyjne rozwiązania marki Dermalogica na różne potrzeby skóry, dr Agnieszka Dana (Dermalogica)
  • 16.00-16.30 – zakończenie konferencji, wręczenie statuetek i dyplomów