Film interaktywny

więcej

Start rekrutacji

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej
Prawo
więcej
Psychologia
więcej
Dietetyka
więcej
Kosmetologia
więcej
Pedagogika
więcej

I Konferencja Kół Kosmetologicznych

« wróć

Ponad 150 osób wzięło udział w I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowych Kół Kosmetologicznych, którą zorganizowała Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi.

Celem wydarzenia była wymiana doświadczeń i osiągnięć w dziedzinie kosmetologii pomiędzy studentami z różnych Uczelni w Polsce, jak również wiodącymi firmami z branży. Konferencja była podzielona na panele eksperckie i studenckie.

W pierwszym zaprezentowały się: Bielenda Professional, Herla, Beauty Nova, LOvely Cosmetics, Dermalogica, które przedstawiły bardzo interesujące wykłady o florze bakteryjnej naszego organizmu, prawidłowym nawilżeniu skóry czy najnowszych odkryciach i propozycjach w dziedzinie pielęgnacji skóry.

- Jest to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego młodzi, niedoświadczeni jeszcze kosmetolodzy, wchodzący dopiero powoli w życie zawodowe, mają okazję spotkać się z praktykami i zarazić się od nich miłością i pasją do kosmetologii, a także czerpać od nich wiedzę i doświadczenie – mówiła Agata Krawczyńska (HERLA).

W panelu studenckim, młodzi kosmetolodzy z Łodzi, Poznania i Gdańska podzielili się wynikami swoich badań dotyczącymi między innymi nanometali we współczesnych kosmetykach (SAN Łódź), światła LED w kosmetologii (WSBiNoZ Łódź), wpływu promieniowania UV na skórę (WSEiT Poznań) czy metody plastrowania w podologii (WSBiNoZ Łódź) oraz wiele innych.

- To czas, kiedy możemy poznać naszych kolegów i koleżanki z całej Polski, którzy mają podobne zainteresowania, wymienić się spostrzeżeniami i dowiedzieć się czegoś nowego. Mamy też przyjemność posłuchać naszych kolegów, którzy mobilizują nas do ciągłego rozwoju, ponieważ kosmetologia jest właśnie taką dziedziną, która stale się rozwija i przynosi nowe wyzwania – mówili uczestnicy konferencji.

Trzy najlepsze prezentacje studenckie otrzymały także specjalne wyróżnienia i nagrody, które ufundowała firma Klapp Cosmetics:

 

  • Aplikacja kwasu hialuronowego u onkologicznie chorych , Tetiana Levadna (Społeczna Akademia Nauk, Łódź)
  • Światło LED – najnowsze osiągnięcia naukowe w kosmetologii, Monika Cieślak, Marzena Kurda (Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, Łódź)
  • Współczesna metoda dynamicznego plastrowania w podologii, Izabela Stawikowska (Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, Łódź)

 

Konferencja Naukowych Kół Kosmetologicznych była pierwszym tego rodzaju wydarzeniem zorganizowanym przez WSBiNoZ, ale z pewnością będzie kontynuowana.

created by: Strony Internetowe Łódź