Finał "pluszakowej" akcji

Blisko 300 pluszaków powędrowało dziś do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi. To finał akcji zorganizowanej przez Samorząd Studentów WSBiNoZ pod opieką dr Natalii Wittek-Smorąg - "Przynieś pluszaka dla Strażaka".

Zbiórka maskotek trwała dwa tygodnie i z dnia na dzień zabawek przybywało. Dziś uroczyście zostały przekazane Strażakom i jak sami mówili trafią one teraz do wszystkich łódzkich jednostek Straży Pożarnej w Łodzi.

- W czasie pożaru dorośli zdają sobie sprawę, co się dzieje, natomiast dzieci są najczęściej zdezorientowane i wystraszone - mówili strażacy - Taki Miś potrafi wtedy zdziałać cuda, odwraca uwagę, pociesza, minimalizuje stres.

Sztab misiowych ratowników będzie pomagał strażakom w akcjach, w których poszkodowane są dzieci. Samorząd Studentów zapowiada, że akcja będzie organizowana cyklicznie!