BHP w kosmetologii

Zasady higieny i bezpieczeństwa w gabinecie kosmetologicznym były tematem szkolenia zorganizowanego przez Wyższą Szkołę Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi w ramach międzynarodowego projektu HEALTH.

Potrzeba higieny i zachowanie zasad bezpieczeństwa są niezbędnym i koniecznym elementem prawidłowej pracy w salonie kosmetycznym. Tylko odpowiednio dobrane artykuły jednorazowe i konsekwentnie realizowany program BHP gwarantują bezpieczne wykonanie usługi i eliminują ryzyko zakażenia, zarówno klientom jak i kosmetologom wykonującym zabieg.

Uczestnicy szkolenia zorganizowanego w WSBiNoZ  mogli dowiedzieć się między innymi: jak prawidłowo sterylizować
i dezynfekować narzędzia, zachować higienę rąk, przygotować personel do wykonywania zabiegów czy utylizować odpady.

Szkolenie przygotowała i przeprowadziła dr Aleksandra Słodka - wykładowca naszej Uczelni!

Wydarzenie zrealizowano przez Centrum Europejskich Inicjatyw Edukacyjnych i Wyższą Szkołę Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi  w ramach promocji projektu: HEALTH An Applicable Curriculum on Occupational Health and Safety for Occupational Health and Safety Professionals, 2017-1-TR01-KA202-045736 finansowanego przez Komisję Europejską w ramach programu Erasmus+

Numer projektu:

2017-1-TR01-KA202-045736

Program:

Erasmus + KA202 – partnerstwo strategiczne w obszarze kształcenia i szkolenia zawodowego

Koordynator:

University of Gaziantep (Turcja)

Czas trwania projektu:

01.09.2017 – 31.08.2019